• Mężczyzna u lekarza
  Pod kątem statystyki jest to drugi najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn. Jest jednak zaniedbywany – alarmują eksperci i wskazują, że ze względu na starzenie się społeczeństwa rak prostaty będzie coraz częstszy. Ich zdaniem konieczna jest poprawa diagnostyki i leczenia chorych na ten nowotwór, zwłaszcza w zaawansowanym stadium.
 • Lekarz i pacjent
  Chorzy na raka prostaty w stadium przerzutowym mają blisko o 40 procent mniejsze ryzyko zgonu w okresie trzech lat, jeśli do klasycznej hormonoterapii dołączony zostanie nowy lek hormonalny – wskazują najnowsze badania, które omawia onkolog dr Iwona Skoneczna.
 • Jan Kulczyk
  Zator żylno-płucny? A może problemy onkologiczne, o których powołując się na przyjaciela rodziny Jana Kulczyka, napisała AFP? Były minister kultury Waldemar Dąbrowski w rozmowie z RMF FM powiedział, że Kulczyk "od dawna miał problemy zdrowotne".
 • Jak uchronić się przed rakiem prostaty?
  "Bądź mężczyzną. Chroń zdrowie!" - to główne hasło kampanii edukacyjno-promocyjnej skierowanej do panów po 45. roku życia. Warszawie eksperci z Centrum Onkologii podsumowali akcję.
 • Kwas retinowy do walki z rakiem
  Panowie, ta informacja jest specjalnie dla was. Jeśli chcecie uchronić się przed rakiem prostaty, nie żałujcie sobie marchewki. Nowe badania dowodzą, że to doskonała broń przeciw nowotworom.
 • Warren Buffett wyznał, że choruje na raka
  Inwestor giełdowy, przedsiębiorca i filantrop, teraz także pacjent. Jeden z najbogatszych ludzi świata, Amerykanin Warren Buffett, ogłosił, że choruje na raka prostaty. Uspokoił jednak, że nowotwór wykryto w początkowym stadium, dlatego rokowania są pomyślne.
 • Karkówka z grilla - smakowita, ale niebezpieczna dla zdrowia
  Chrupiąca karkóweczka lub dobrze wysmażony stek - aż ślinka cieknie na samą myśl o takiej wyżerce. Ostatnie odkrycie naukowców odbiera jednak apetyt. Okazuje się, że jedzenie grillowanego mięsa podnosi ryzyko zapadnięcia na nowotwór prostaty.
 • Kontrowersyjne badania na raka. Nie zawsze powiedzą prawdę
  Badanie antygenu PSA w ramach badań przesiewowych zmniejsza ryzyko zgonu z powodu raka prostaty o 20-30 proc. Ale zanim pacjent się na nie zdecyduje koniecznie musi porozmawiać o dobrych i złych stronach tego testu z urologiem - oceniają eksperci.
 • Według American Cancer Society, rak prostaty wykrywany jest u co szóstego mężczyzny
  Testy PSA są mało przydatne we wczesnemu wykrywaniu raka prostaty u mężczyzn po 50. roku życia. W najnowszej opinii U.S. Preventive Services Task Force, takie badania wyrządzają nawet więcej złego niż dobrego. Nie wszyscy specjaliści się z tym zgadzają.
 • Badania brytyjskich naukowców dają nadzieję w walce z rakiem prostaty
  Rak prostaty to jeden z najczęstszych nowotworów atakujących mężczyzn. Ale właśnie zyskaliśmy w walce z nim nową broń. Promieniowanie alfa. To naprawdę działa!