• Szczepionka na raka prostaty wyleczyła chore myszy
  Co prawda szczepionka na razie wyleczyła laboratoryjne myszy, ale z ogromnym sukcesem, bo aż 80 procent z nich.
 • "Diagnoza: rak prostaty" - słyszy to codziennie 20 mężczyzn w Polsce
  Każdego dnia 20 mężczyzn w Polsce słyszy diagnozę: "nowotwór prostaty". Wielu z nich przychodzi po pomoc zbyt późno, między innymi z uwagi na krępujące badanie, które może pomóc w szybkiej diagnozie raka. Lekarze apelują, by odrzucić wstyd. Tu chodzi o życie.
 • Ostatnio pojawiły się dwa nowe leki dla mężczyzn z zaawansowanym rakiem prostaty
  Dwa nowe leki dla mężczyzn z zaawansowanym rakiem prostaty, które pojawiły się w ciągu ostatniego roku, rodzą nadzieję na wydłużenie życia pacjentów i poprawę jego jakości - ocenili eksperci w Chicago podczas największego na świecie kongresu onkologicznego.
 • Kawa ma zbawienne działanie - chroni przed rakiem
  Z mlekiem po śniadaniu, mała czarna w południe i jeszcze kilka filiżanek do wieczora – a będziesz zdrowszy. To nie żart. Brytyjscy naukowcy udowodnili, że picie kawy zapobiega powstawaniu raka prostaty.
 • W moczu mężczyzn z rakiem prostaty występuje białko EN-2 wytwarzane przez komórki rakowe
  Zwiększają się nasze szanse w walce z nowotworem prostaty. Brytyjscy naukowcy opracowali nowy skuteczniejszy test na raka. Do tego jest bardzo prosty. Polega na badaniu moczu pacjenta.
 • Lek z soi może hamować przerzuty raka prostaty
  Eksperymentalny lek z soi może blokować przerzuty raka prostaty do innych narządów i tkanek - sugerują amerykańskie badania, o których informuje serwis EurekAlert.