• Łaska wiary i poprzednicy - za to dziękował kardynał Józef Glemp w ostatnim liście przed operacją. Swoisty testament zmarłego w środę hierarchy odczytał podczas mszy pogrzebowej w Archikatedrze św. Jana metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz.
  • Pogrzeb kardynała Glempa w archikatedrze
    Zakończyła się msza święta pogrzebowa kardynała Józefa Glempa. W archikatedrze obecne były jedynie oficjalnie zgłoszone delegacje. Dla wiernych na Placu Zamkowym ustawione zostały telebimy.
  • Pogrzeb Prymasa kard. Józefa Glempa
    "Był przydatny Kościołowi i ojczyźnie, propagował dialog" - tak hierarchowie wspominają kardynała Józefa Glempa. Zmarłego w środę wieloletniego prymasa Polski w stołecznej bazylice świętego Krzyża żegnali duchowni i wierni. Odprawiający homilię podczas mszy żałobnej arcybiskup Józef Michalik wspominał kardynała jako autentycznego ucznia Chrystusa, człowieka głębokiej wiedzy i duchowej kultury, o doskonałej pamięci.
  • Prymas kard. Józef Glemp
    Zmarły wczoraj kardynał Józef Glemp był uosobieniem historii współczesnej Polski - tak wspomina byłego Prymasa Polskiemu Radiu ambasador RP przy Watykanie Hanna Suchocka.
  • "Tego, że Popiełuszko wyszedł na bohatera i świętego, nikt nie przewidywał, a decyzje trzeba było podejmować na bieżąco" - tak biskup Tadeusz Pieronek komentował w Radiu ZET stosunek kardynała Józefa Glempa do księdza Jerzego Popiełuszki.