• Abp Wojciech Polak
  Nominacja 49-letniego dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Wojciecha Polaka na jej metropolitę i prymasa Polski to odmłodzenie Kościoła w naszym kraju. Taka opinia panuje również w Watykanie.
 • Arcybiskup Wojciech Polak, nowy prymas Polski
  Papież wybrał najmłodszego prymasa w historii episkopatów Europy. Nuncjatura Apostolska ogłosiła, że 49-letni arcybiskup Wojciech Polak, dotychczasowy sekretarz Episkopatu Polski, zostanie prymasem. Decyzję równolegle ogłoszono w siedzibie nuncjatury w Warszawie i w Gnieźnie.
 • Arcybiskup Józef Kowalczyk
  Radości ze zmartwychwstania Chrystusa i związanego z tym duchowego odrodzenia oraz ciepłych, spokojnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze świąt. Tego życzy wiernym z okazji Wielkanocy prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk.
 • Nie będzie tolerancji dla pedofilii wśród duchownych - zapewnia prymas Polski. Duchowni, którym udowodni się pedofilię, będą musieli odejść do stanu świeckiego i poddać się terapii. Osoby, które były ich ofiarami, zostaną otoczone szczególną troską Kościoła, a także opieką psychologiczną i duchową - dodaje arcybiskup Józef Kowalczyk.
 • Krzyż
  Betlejemska noc, budzi w nas nadzieję i niesie radość, jakiej świat - ze swoimi środkami doczesnej potęgi i mocy - dać nie może - powiedział w homilii, podczas pasterki w Kościele pw. Michała Kozala w Wągrowcu - prymas Polski abp Józef Kowalczyk.