• Okęcie
  Dużych spółek w posiadaniu państwa jeszcze przybędzie. Ale taka "repolonizacja" gospodarki jest na dłuższą metę nie do utrzymania.
 • Henryk Kowalczyk i Beata Szydło
  Premier Beata Szydło zastrzegła sobie wpływ na obsadę kluczowych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Za nominacje będzie odpowiadała powoływana przez nią rada ekspertów. Ministrowie dostaną nadzór nad większą liczbą spółek. Ale sporo do powiedzenia będzie mieć kancelaria premiera. Rynek liczy, że polityka właścicielska się ustabilizuje.
 • Minister skarbu Dawid Jackiewicz
  Ministerstwo skarbu zostanie zlikwidowane. Powstanie nowy podmiot, rodzaj agencji, czy holdingu - zapowiada minister skarbu Dawid Jackiewicz w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu". Jak wyjaśnia, obecnie resort skarbu państwa jest administracyjnym molochem, zajmującym się dziesiątkami procesów, które pochłaniają ogromną ilość czasu i nakładów pracy, nie pozwalając na skoncentrowanie się na zarządzaniu spółkami strategicznymi.
 • Pieniądze
  Najwyższa Izba Kontroli krytycznie o czterech prywatyzacjach spółek Skarbu Państwa. Kontrolerzy wzięli pod lupę piętnaście największych tego typu procesów przeprowadzonych w latach 2012-2014.
 • Szpital - zdjęcie ilustracyjne
  Rząd w praktyce nie ma żadnej kontroli nad placówkami, które przekształciły się w spółki.
 • Prywatyzacja lekarstwem na kłopoty budżetu
  Rząd Tuska prywatyzuje co się da. Na sprzedaży państwowych spółek zarobił więcej niż rządy lewicy, czy PiS. Teraz jednak minister Aleksander Grad zwalnia tempo, bo na liście znalazły się "politycznie wrażliwe" spółki