• Dziecko ciągle choruje?
  Malec we wrześniu zaczął chodzić do przedszkola, ale jest tam gościem, bo ciągle choruje i siedzi w domu? Czas to zmienić. Zobacz, co możesz zrobić, by wyjść ze spirali chorób i wzmocnić odporność dziecka.
 • Zabawa dzieci
  Masz dziecko w przedszkolu czy żłobku - zapłacisz mniejszy podatek. Nowe regulacje wchodzą w życie z początkiem przyszłego roku.
 • Kadr z filmu
  Dramat w Nowym Tomyślu. Samochód, którym kierowała kobieta uderzył w grupę przedszkolaków, które wraz z opiekunkami szły na spacer. Kamera miejskiego monitoringu nagrała wypadek.
 • Dzieci
  78 proc. przedszkolaków ma dostęp do internetu kilka razy w tygodniu, czyli o 8 proc. więcej niż w 2011 r. – wynika z najnowszych badań „Przedszkolaki w sieci”, przeprowadzonych przez GFK Polonia na zlecenie firmy Atmedia i portalu Ciuchcia.pl. Zdecydowana większość dzieci korzysta jednak z sieci pod nadzorem dorosłych. Badania dowodzą także, że najmłodsi coraz częściej korzystają nie tylko ze stacjonarnych komputerów, lecz także z urządzeń mobilnych, np. z tabletów, smartfonów i smart TV.
 • Dziecko je śniadanie
  Zdrowa żywność już od przedszkola - ruszyła 10. akcja Akademii Zdrowego Przedszkolaka, tym razem pod hasłem "Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu". Materiały, konspekty, prezentacje i bajki o zdrowym odżywianiu dotrą do przedszkoli w całej Polsce.
 • Dziecko potrzebuje zdrowego snu do dobrego rozwoju
  Śpią, śnią, a dzięki temu lepiej się uczą i rozwijają. Dzieci, które w nocy chrapią albo cierpią na bezdech często mają edukacyjne problemy. Radomski samorząd i Fundacja "Zdrowy Sen" chcą temu zaradzić.
 • Trzeba zmienić menu przedszkolaków
  Ponad osiem tysięcy osób podpisało się już pod petycją o zmianę sposobu żywienia w przedszkolach.
 • Dzieci i komputery
  Wzrasta liczba dzieci uzależnionych od internetu – również w Polsce. W szpony nałogu wpadają nawet pięciolatki! Przeplatanie stanów euforii i poczucia winy, kłamstwa i problemy w kontaktach z rówieśnikami, bezsenność a nawet depresja - oto tylko niektóre ze skutków tego groźnego zjawiska.
 • Samodzielne ubieranie się to trudna sztuka
  Z dumą patrzysz na kolejne umiejętności swojego dziecka. Jego samodzielność napawa Cię radością, ale niekiedy staje się …. źródłem konfliktów. Bo cóż poradzić, gdy od pół godziny starasz się ubrać smyka i jesteś już spóźniona, a maluch uparcie obstaje przy swoim „ja sam!”? Oto rady, jak zwycięsko przejść naukę ubierania się malca.
 • Seksualne zabawki dla przedszkolaków. Źródło: paomi.de
  Penis i wagina to elementy programu seksualnego uświadamiania przedszkolaków. W programie przewidziano również zajęcia „praktyczne”.