• Orzechy
  W starożytności wierzono, że orzechy to rośliny magiczne, które przynoszą szczęście. Dzisiaj wiemy, że „magia” orzechów to przede wszystkim ich właściwości. Różnorodność tych darów natury sprawia, że wykorzystując je w codziennej diecie możemy spodziewać się poprawy nie tylko swojego samopoczucia.
 • Fakty i mity na temat bakalii
  Na każdym kroku spotykamy się informacjami na temat zdrowego żywienia. Wiele pojawiających się opinii o doborze odpowiedniej diety czy wpływie danych produktów na nasz organizm jest jednak sprzecznych bądź nieprawdziwych. Dlatego warto tę wiedzę uporządkować i zweryfikować. Poznaj fakty i mity o bakaliach i suszonych owocach, które powinny być nieodłącznym elementem codziennego żywienia.
 • Śniadanie w pracy
  Kto powiedział, że zdrowe jedzenie musi być drogie? Pewnie ten, kto nie skusił się na poszukanie wartościowego zamiennika dla zjadanych w pośpiechu fast foodów. Bo właśnie już na przykładzie przekąsek widać, że za kilka złotych można zjeść coś, co nie tylko zaspokoi głód, ale i zapewni zdrowie. Chcesz się przekonać? Czytaj dalej.
 • Szaszłyki z grillowanymi warzywami i kurczakiem
  Karnawał w pełni. Zapewne nie brakuje nam propozycji szalonych imprez, domówek czy wystawnych bali. A może teraz nasza kolej na zorganizowanie imprezy? Jeśli zależy wam na tym, aby jedzenie na takim przyjęciu było smaczne, a jednocześnie zdrowe, przedstawiamy kilka interesujących propozycji na karnawałowe przekąski.
 • Suszone daktyle
  To zdrowa przekąska dla łasuchów. Daktyle są słodkie, a przy tym pożywne. Obfitują w witaminy i mikroelementy. Uczeni odkryli właśnie, że mają antynowotworowe właściwości.