• Lody
  Uwielbiają je prawie wszyscy, jednak narosło wokół nich sporo mitów. Czy przez to, że są zimne, naprawdę odchudzają i możemy jeść je bez ograniczeń? Czy warto przygotowywać je samemu, czy może pokusić się o zakup w sklepie? Obalamy mity dotyczące lodów, ale też zachęcamy do ich jedzenia. Pamiętajmy, że najzdrowsze ze wszystkich są sorbety, zrobione głównie z wody i owoców Smacznego!
 • Pączek
  Na czym polega jedzenie emocjonalne? Wyjaśniła to w "Dzień Dobry TVN" Marta Pawłowska, trener zdrowia rodziny i mentor żywieniowy. Dlaczego, gdy mamy gorszy humor nie wybieramy tego, co zdrowe do jedzenia? - Słodycze wydają nam się większą nagrodą, większym pocieszeniem - powiedziała Pawłowska. Jak temu zapobiec?
 • Orzechy
  Lubisz podjadać? Świetnie. Mamy dla ciebie propozycję zdrowej przekąski. Podjadana regularnie może obniżyć ryzyko śmierci z powodu raka prostaty, i to o jedną trzecią.
 • Lody truskawkowe
  Blogerka kulinarna Daria Ładocha przygotowała w kuchni "Dzień Dobry TVN" orzeźwiające i zdrowe lody. Na stole pojawiły się: sorbet cytrynowy z miętą, czekoladowe lody z espresso, różane z truskawkami, biała czekolada z imbirem oraz bananowe z cynamonem.
 • Kobieta obgryza paznokcie
  Słodycze, bakalie, muzyka i sport to najczęściej stosowane przez nas metody radzenia sobie ze stresem - wynika z badań ankietowych Mixit.pl. A jak sobie z nim odpowiednio radzić podpowiada dr Magdalena Golachowska.
 • Wafle ryżowe
  Jak o swoją codzienną dietę dbają Polacy? Czy stosują się do zaleceń ekspertów i jednocześnie czerpią z kuchni to, co najlepsze? Jaką pozycję w polskim menu zajmują przekąski? Odpowiedź na te pytania oraz wiele innych żywieniowych ciekawostek znaleźć można w raporcie „Od jedzenia humor się zmienia” przygotowanym przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie marki Kupiec.
 • Liczi
  Liczi to egzotyczna roślina, która nazywana jest także chińską śliwką lub przerośniętą truskawką. Pod jej różową skorupką kryje się słodko-kwaśny, miękki i aksamitny miąższ. Oryginalny smak liczi doskonale urozmaica wiele potraw i deserów oraz dodaje im odrobinę niecodziennej egzotyki.
 • Czekolada
  Czekolada to połączenie przyjemności płynącej ze smaku oraz jej korzystnego działania na nasz organizm. Słodkość zawiera ponad 600 substancji pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Jej jedzenie korzystnie wpływa na nasz system nerwowy. Oto 6 powodów, dla których jeszcze bardziej pokochasz tę przekąskę.
 • Pestki dyni
  Pestki dyni są bardzo odżywcze i dostarczają cennych witamin oraz składników mineralnych. Zwalczają ból mięśni i głowy. Wspierają prawidłową pracę nerek. Nie mają sobie równych także w... zapobieganiu depresji.
 • Śniadanie w pracy
  Kto powiedział, że zdrowe jedzenie musi być drogie? Pewnie ten, kto nie skusił się na poszukanie wartościowego zamiennika dla zjadanych w pośpiechu fast foodów. Bo właśnie już na przykładzie przekąsek widać, że za kilka złotych można zjeść coś, co nie tylko zaspokoi głód, ale i zapewni zdrowie. Chcesz się przekonać? Czytaj dalej.