• Dziecko korzystające z internetu
  Aż 57 proc. dzieci doświadcza przemocy rówieśniczej, a co piąty nastolatek jest poniżany lub ośmieszany w internecie - wynika z badania fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
 • Komputer
  Chińskie władze zablokowały swoim obywatelom dostęp do 120 tak zwanych "szkodliwych piosenek". Tamtejsi użytkownicy internetu nie będą mogli słuchać w internecie takich utworów, jak "Don't Want to Go to School", "No Money No Friend", czy "All Must Die".
 • Cyberataki to poważny problem
  Cyberataki dotykają już co trzecią osobę, pokazują najnowsze badania. Kompromitujące filmiki czy kłamliwe komentarze zamieszczane w internecie, mają często dramatyczne skutki w realnym życiu - podaje "Rzeczpospolita".
 • Telefony
  Intymne rozterki, problemy towarzyskie i miłosne, zagrożenie płynące z internetu, a nawet – molestowanie seksualne. Nie wszystkie te tematy są poważnie traktowane przez dorosłych, jednak są miejsca, gdzie każdy z nich zostanie potraktowany z należytą uwagą. Mowa o telefonach zaufania dla dzieci i młodzieży. Jaką pomoc można znaleźć, gdzie jej szukać?
 • Samookaleczanie - dziewczyna z żyletką
  Te wstrząsające dane powinny zaalarmować wszystkich rodziców, opiekunów i pedagogów. Liczba dzieci przyjmowanych do szpitala na skutek samookaleczeń wzrosła w przeciągu ostatniej dekady o 70 procent! Nawet co dziesiąte dziecko okalecza się przynajmniej raz w tygodniu. Truje się, „tnie”, celowo spada z roweru lub wali głową w ścianę… Co sprawia, że dzieci krzywdzą siebie i jak je przed tym chronić?
 • Jak przeciwdziałać przemocy? Pomoże... internet
  Przeciwdziałanie przemocy może stać się skuteczniejsze. Uruchomione zostały superwizje online dla osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
 • Niektóre dzieci dzieci mają zachwiane postrzeganie świata i nie odróżniają dobra od zła - twierdzi psychoterapeuta Stanisław Denis
  Należy nagłaśniać patologiczne zachowania dzieci, tłumaczyć, że takie czyny są złe i czeka za nie kara. Pomoże to rodzicom ustrzec dzieci przed takimi czynami - uważa terapeuta pracujący od lat z trudną młodzieżą, szef stowarzyszenia "Erka" w Szczecinie.
 • Zobacz, co czyha na twoje dziecko w sieci
  Dziecięce majtki i sięgająca po nie internetowa łapka. Za pomocą tego sugestywnego obrazka Fundacja Dzieci Niczyje planuje uświadamiać rodzicom, ile zagrożeń czeka na ich pociechy w Internecie. Agresja, pornografia, narkotyki, promowanie anoreksji i kontakt z pedofilem to tylko część z nich.