• Szwedzka flaga - zdjęcie ilustracyjne
  W pierwszym półroczu 2019 roku w Szwecji znacznie wzrosła w Szwecji liczba eksplozji materiałów wybuchowych - pisze w środę gazeta "Dagens Nyheter". Według policji wybuchy to środek nacisku stosowany przez gangi zajmujące się handlem narkotykami, oszustwami oraz praniem brudnych pieniędzy.
 • Mapa przemocy wobec dzieci
  Gwałtownie rośnie liczba zabójstw, których ofiarami padają małoletni. W 2013 roku było ich 29, o 100 proc. więcej niż rok wcześniej. Najwięcej przestępstw jest na zamożnym i wolnym od bezrobocia Śląsku. Zobacz MAPĘ PRZEMOCY wobec dzieci w Polsce. 
 • Nastolatek
  Kradzieże cennych przedmiotów, zabieranie pieniędzy, znieważanie, pobicia. Oto codzienność polskich uczniów. Do alarmujących danych należy doliczyć też handel narkotykami. Trudno oczekiwać pomocy nauczycieli, skoro oni sami padają ofiarą napaści…
 • Przemoc w szkole
  Coraz brutalniejsze występki, coraz młodsi sprawcy. Przestępczość w szkołach wciąż rośnie a wymuszenia, rozboje i przestępstwa narkotykowe to tylko niektóre przykłady. „Jako społeczeństwo uznaliśmy dzieci za osoby dorosłe. Efekt jest taki, że zachowują się one jak dorośli” – komentuje socjolog w „Rzeczpospolitej”.
 • Statystyki mówią o skokowym przyroście przestępczości szkolnej
  Polskie szkoły zamieniają się w strzeżone przez monitoring i firmy ochroniarskie fortece. Ale też z policyjnych statystyk wynika, że przestępczość szkolna rośnie.
 • Coraz częściej sprawcami przestępstw są chłopcy i dziewczęta. Młodzież jest również ofiarami różnych nadużyć, również tych seksualnych. Ofiarami zwykle są dziewczynki i kobiety. Jak temu zapobiegać? O tym radzili eksperci.
 • Znęcali się nad dziećmi. Nikt nie przeszkodził
  Rzecznik Praw Dziecka z urzędu podjął interwencję w sprawie dwóch chłopców z Bydgoszczy, maltretowanych przez opiekunów. Pobite i zaniedbane rodzeństwo trafiło do domu dziecka, opiekunowie zostali aresztowani.