• Celnicy przechwycili miliony papierosów bez akcyzy
  Straż graniczna i służba celna przechwyciły 3 miliony sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej - poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Galon. Towar znajdował się w ciężarówce.
 • Lekarze chcą, by zakazać palenia w samochodach
  Towarzystwo Lekarzy Brytyjskich (BMA) zaapelowało do rządu o wprowadzenie zakazu palenia w samochodach.
 • Każdego roku w USA z powodu palenia papierosów umiera 443 tys. ludzi
  Amerykański sędzia tymczasowo zablokował w poniedziałek rządowy nakaz umieszczania na paczkach papierosów graficznych ostrzeżeń przed skutkami palenia. Orzekł m.in., że koncerny tytoniowe mają duże szanse na udowodnienie, iż nakaz jest niezgodny z konstytucją.
 • Budżet państwa traci miliardy przez przemytników
  Przemyt alkoholu, tytoniu i paliwa spowodował w ubiegłym roku straty budżetu państwa w wysokości ok. 6 mld zł. Całość szarej strefy w gospodarce narodowej, stanowi równowartość około 140 miliardów rocznie - wynika z raportu Pracodawców RP.
 • Nie obrzydzajcie palenia
  Pięć amerykańskich koncernów tytoniowych złożyło w sądzie pozew przeciwko urzędowi kontroli leków i żywności (FDA), kwestionując nowe przepisy, nakazujące umieszczanie na paczkach papierosów graficznych ostrzeżeń przed skutkami palenia.
 • Chińczycy palą nawet w samolotach na liniach krajowych - i to mimo zakazu wprowadzonego w 1991 r.
  Zakaz palenia w pomieszczeniach publicznych wszedł w niedzielę w życie w Chinach, ale - jak przewiduje agencja Associated Press - nowe przepisy są sformułowane tak niejasno, że zapewne nie wniosą znaczącego wkładu w walkę z nałogiem palenia.
 • Przez Unię pracę stracą tysiące ludzi
  Nowe unijne regulacje uderzą w polskie rolnictwo. Zmiany, które szykują komisarze sprawią, że produkcja jednego z najbardziej popularnych polskich produktów przestanie być możliwa. Pracę straci ponad 20 tysięcy ludzi.
 • Wielka akcja policji. 32 osoby zatrzymane
  Policjanci CBŚ zlikwidowali pod Warszawą nielegalną fabrykę papierosów. Zatrzymano 32 osoby, zabezpieczono 5 mln sztuk papierosów oraz ok. 50 ton tytoniu. Papierosy miały trafić do Europy Zachodniej - poinformowała Komenda Główna Policji.
 • Papierosy pali 44 mln Rosjan - to około 40 proc. społeczeństwa
  Rosja jest krajem o największej liczbie osób uzależnionych od nikotyny: papierosy pali prawie 44 mln Rosjan - wynika z badania przedstawionego we wtorek przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w Moskwie. Co piąty zgon w Rosji jest konsekwencją nałogu.