• Prokuratura Rejonowa w Dębicy (Podkarpackie) oskarżyła 31-letniego nauczyciela o kontakty seksualne z niespełna 15-letnią uczennicą. Mężczyzna odpowie też za stosowanie gróźb karalnych wobec chłopaka dziewczyny.
 • Dała klapsa dziecku. Trafi za kratki?
  Takiej sprawy nie widzieli nawet najstarsi prokuratorzy. Matka dziecka może trafić do więzienia za to, że dała dziecku klapsa w sklepie. To przez zmiany w prawie, które zabraniają bicia dzieci.
 • "Szkatuła" uchodzi za najgroźniejszego polskiego gangstera
  Do sądu trafił akt oskarżenia wobec jednego z najgroźniejszych polskich przestępców - Rafała S. ps. Szkatuła - poinformowała w piątek PAP Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Gangster został m.in. oskarżony o kierowanie grupą przestępczą.
 • Trzej młodzi mężczyźni pobili przechodnia, który odmówił im papierosa. Zaatakowany zmarł w szpitalu
  Trzej młodzi mężczyźni, w tym 16-latek, zostali oskarżeni o śmiertelne pobicie mieszkańca Tarnobrzega (Podkarpackie) za to, że odmówił im papierosa. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.
 • 85-latek będzie odpowiadać za znęcanie się nad zatrzymanymi w czasach stalinowskich
  85-letni były funkcjonariusz Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Myślenicach Julian S. odpowie przed sądem za znęcanie się nad dwójką zatrzymanych w latach 1948-1949.
 • Morderca z Opola zabił swojego wuja, a zmasakrowane zwłoki ukrył w rodzinnym grobowcu
  Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie) skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie morderstwa, do jakiego doszło w tym mieście. Zabójca poćwiartował zwłoki swego wuja i ukrył je w rodzinnym grobowcu.
 • Karol M. został oskarżony o sfałszowanie dokumentów
  Krakowska prokuratura oskarżyła Słowaka Karola M., ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA), o sfałszowanie dokumentów - poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.
 • 180 tomów akt zebrali policjanci, którzy rozpracowywali przedsiębiorcę z Katowic
  Blisko 700 zarzutów, dotyczących fałszowania dokumentów przetargowych i posługiwania się nimi, usłyszał 48-letni przedsiębiorca z Katowic i trzy współpracujące z nim kobiety. W czwartek katowiccy policjanci poinformowali o zakończeniu śledztwa w tej sprawie.
 • Ksiądz molestował? Kuria odwołała go za coś innego
  Ksiądz Zbigniew R., były proboszcz parafii św. Wojciecha w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) został oskarżony przez prokuraturę o molestowanie nieletnich. Grozi mu do 10 lat więzienia.
 • Przez kilkanaście lat oskarżony znęcał się nad swoją rodziną
  O gwałcenie i molestowanie trzech małoletnich córek, które nie miały wówczas ukończonych jeszcze 15 lat życia, oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Przemyślu (Podkarpackie) ojca dziewczynek. Akt oskarżenia został w piątek skierowany do tamtejszego sądu rejonowego.