• Halloween
  Cztery osoby zginęły a co najmniej cztery zostały ranne podczas strzelaniny na imprezie z okazji Halloween w Północnej Kalifornii - poinformowała w sobotę AP. Tragedia rozegrała się na wynajętej posesji, której właściciel zakazał organizacji przyjęć.
 • Policja
  Kolejna strzelanina w Stanach Zjednoczonych. W stanie Illinois zostało zabitych pięć osób. Wiadomo już także, że policja zatrzymała sprawcę.
 • Detroit to najniebezpieczniejsze miasto Ameryki. Tak wynika z raportu opracowanego przez telewizję CNN na podstawie danych, które co roku publikuje FBI. Pokazują on również, że w ostatnim czasie w całych Stanach Zjednoczonych nieznacznie wzrosła przestępczość.
 • Policyjna taśma
  Kolejna masakra w USA. Kobieta zadzwoniła na policję, zanim jednak zdążyła powiedzieć o co chodzi, policjanci usłyszeli strzały. Okazało się, że mężczyzna z Kolorado zabił trzy osoby, a potem popełnił samobójstwo.
 • Atak hakerów Anonymous na firmę handlującą gazem łzawiącym
  Kolejny atak grupy hakerskiej Anonymous. Tym razem w USA. Hakerzy włamali się do portalu amerykańskiej firmy Combined Systems Inc. z Jamestown w Pensylwanii, zarzucając jej sprzedawanie "obłąkańczej broni chemicznej wojskom i policjom na całym świecie".
 • Dwie osoby zostały zabite w strzelaninie w kampusie Virginia Tech
  Dwie osoby, w tym policjant, zostały śmiertelnie postrzelone przez niezidentyfikowanego napastnika w kampusie uczelni Virginia Tech na wschodzie USA. W 2007 roku doszło tam do strzelaniny, w której zginęły 32 osoby.
 • Osiem osób zginęło w strzelaninie w salonie fryzjerskim
  Do co najmniej ośmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny, do której doszło w środę czasu kalifornijskiego w salonie fryzjerskim na terenie centrum handlowego w Seal Beach na południe od Los Angeles - podała policja. Zatrzymano jednego podejrzanego.
 • Lewicowi hakerzy zamierzają zaatakować giełdę na Wall Street
  Grupa hakerów Anonymous, znana z antykorporacyjnego nastawienia, grozi, że sparaliżuje lub poważnie utrudni pracę giełdy nowojorskiej (NYSE), włamując się do jej systemu komputerowego - poinformowała w środę telewizja Fox News i inne media w USA.
 • Odmówili ułaskawienia, choć nie są pewni, czy zabił
  Władze stanu Georgia nie zgodziły się na ułaskawienie skazanego na karę śmierci za morderstwo Troya Davisa - mimo licznych wątpliwości, czy rzeczywiście popełnił on tę zbrodnię.
 • Hakerzy z grupy Anonymous włamali się na serwery amerykańskich służb bezpieczeństwa
  Grupa hakerów Anonymous poinformowała w sobotę, że włamała się na strony internetowe około 70 agencji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w południowej i środkowej części USA w ramach odwetu za aresztowanie członków grupy w USA i Wielkiej Brytanii.