• Kapsztad, RPA
  Południowoafrykański Kapsztad z niechlubną liczbą 2 868 popełnionych w zeszłym roku morderstw znalazł się na 11. miejscu listy 50 najbardziej niebezpiecznych miast świata. Oznacza to, że na 100 000 mieszkańców aż 69 zostało zamordowanych.
 • Przestępca w internecie
  Narkotyki, fałszywe pieniądze czy podrobiony paszport za 500 euro. Odsłaniamy tajemnice deep web, głębokiego internetu. Wystarczy ściągnąć program, by surfować po zakazanych stronach.
 • Mapa przemocy wobec dzieci
  Gwałtownie rośnie liczba zabójstw, których ofiarami padają małoletni. W 2013 roku było ich 29, o 100 proc. więcej niż rok wcześniej. Najwięcej przestępstw jest na zamożnym i wolnym od bezrobocia Śląsku. Zobacz MAPĘ PRZEMOCY wobec dzieci w Polsce. 
 • Sąd
  Nie pomogła oferta gigantycznego poręczenia majątkowego w wysokości 3 mln zł. Znany radca prawny z Białegostoku skazany za zabójstwo swojej aplikantki poczeka na rozprawę apelacyjną w areszcie.
 • Brytyjski biznesmen Neil Heywood zabity przez żonę chińskiego działacza partyjnego Bo Xilaia przez ponad rok był informatorem brytyjskich służb wywiadowczych - podaje "Wall Street Journal".
 • Tragedia w Lubelskiem. Zabił żonę, a potem popełnił smaobójstwo
  41-letni mężczyzna zastrzelił żonę, a następnie popełnił samobójstwo. Wszystko na oczach sześciorga ich dzieci. Tragedia rozegrała się w miejscowości Połoskie (okolice Białej Podlaskiej).
 • Sąd: 110 tys. zł za niesłuszny areszt dla matki utopionego Michałka
  110 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania za 20 miesięcy niesłusznego aresztu dostanie Barbara S., matka 4-letniego Michałka, utopionego w 2001 r. w Wiśle przez jej ówczesnego konkubenta - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.
 • Mąż zabił żonę na oczach dzieci
  35-letnia kobieta zginęła w niedzielę w Bieczu (Małopolska) na oczach czwórki swoich dzieci. Zabójstwa dokonał mąż, który później próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala - podała Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji.
 • Rozpoczął się proces Ryszarda C.
  Ryszard Cyba, który w październiku ubiegłego roku w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika - Pawła Kowalskiego, przyznał się przed sądem do winy i złożył wyjaśnienia - wynika z informacji jego obrońcy. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.
 • Rusza proces zabójcy działacza PiS w Łodzi
  Przed Sądem Okręgowym w Łodzi w czwartek ma się rozpocząć proces 63-letniego Ryszarda C., który w październiku ub. roku w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika - Pawła Kowalskiego.