• Dentysta
  Sezon przeziębień i zachorowań oficjalnie otwarty. Jaki to ma związek z zębami? Jak pokazują badania zaprezentowane na dorocznej konferencji IDWeek 2016 w Nowym Orleanie – bardzo dużo. Odpowiednia higiena oraz regularne przeglądy dentystyczne zmniejszają ilość mikrobów, które wdychane do płuc mogą wywołać ich infekcję.
 • Relaks w łóżku
  Nastała jesień, kapryśna i słotna pora roku, w której wzmaga się liczba przeziębień oraz chorób. Zmiany temperatur, które wpływają negatywnie na odporność, sprzyjają wszelkiego rodzaju infekcjom. Tymczasem już trzeba zacząć przygotowywać organizm na zimę, która w tym roku może zaskoczyć mrozem i chłodem.
 • Mężczyzna chory na grypę
  Atakuje nagle, często towarzyszy jej wysoka gorączką, silne bóle mięśni i głowy oraz ogólne osłabienie. Mowa o grypie. Sezon na nią właśnie trwa. Lekarze apelują, by tej choroby nie bagatelizować, bo źle leczona może doprowadzić do wielu powikłań.
 • Dziewczynka je jogurt
  Jeśli chcesz, by w tym sezonie dziecko unikało przeziębień i grypy, wprowadź do jego codziennego menu jogurt. Są dowody na to, że ten smaczny (i lubiany przez najmłodszych) produkt zapobiega infekcjom.
 • Przed grypą najskuteczniej chroni szczepionka
  W stołecznych przychodniach tłumy pacjentów szukających pomocy u lekarzy rodzinnych. Chorujemy na grypę i infekcje układu oddechowego. Z oficjalnych danych wynika, że w całym kraju przez pierwszy tydzień stycznia liczba chorych wzrosła z 80 tysięcy do 134 tysięcy.