• Rodzina w łóżku
  Zapomnij o afrodyzjakach i romantycznych kolacjach. Jest inny sposób na szczęśliwy związek i udane życie seksualne.
 • Czy można być szczęśliwym w małżeństwie i mieć szczupłą sylwetkę?
  Czy można być zadowolonym z życia małżeńskiego i cieszyć się szczupłą figurą? Według naukowców - nie. Dowiedli tego w trwającym cztery lata badaniu z udziałem 169 par.
 • Rozwód
  Rozwód szkodzi zdrowiu! Związany z nim stres odbija się na kondycji ciała i prowadzi do problemów zdrowotnych. Co jednak ciekawe, najbardziej dotyczy to rozwodników w młodszym wieku, teoretycznie cieszących się lepszą formą fizyczną – dowodzą badania. Skąd ten paradoks?
 • Pary, które nie chcą zalegalizować swojego związku i decydują się na życie w konkubinacie, swoją decyzję często tłumaczą tym, że małżeństwo to tylko formalność, która nie ma żadnego znaczenia dla łączącego ich uczucia. Psychologowie twierdzą jednak, że to nie do końca prawda. Okazuje się, że małżeństwo wpływa na trwałość związku pomiędzy dwojgiem ludzi .
 • Jeszcze do niedawna zdrada była najgorszym grzechem miłości, który nieodwracalnie niszczył uczucie, bliskość i intymność łączące dwoje ludzi. Obecnie jednak, pozamałżeński romans przestał być główną przyczyną rozwodów. Czyżby wierność straciła na znaczeniu? Co spowodowało taką zmianę w społecznej mentalności?
 • Jeśli liczysz na to, że Wasz zwyczaj częstych sporów z czasem wygaśnie, możesz się rozczarować
  Bycie w związku to niełatwa sztuka kompromisów, ustępstw i obustronnego zaangażowania. Wszystkie pary przeżywają konflikty, jednak nie wszystkie z równą częstotliwością. Jeśli już teraz nieustannie kłócisz się ze swoim partnerem o najmniejszą błahostkę, naukowcy nie mają dobrych wieści. Nawet po wielu latach spędzonych razem, wciąż będzie się spierać się o wszystko.
 • Trzeci rok wspólnego pożycia najbardziej krytyczny dla związku
  Do kryzysu w związku częściej dochodzi po trzech, a nie jak dotąd sądzono po siedmiu latach wspólnego pożycia. Wykazał to sondaż przeprowadzony w Wielkiej Brytanii wśród 2 tys. osób będących w związkach formalnych i konkubinacie.
 • Czy jesteś ofiarą uzależnienia od miłości?
  Miłość potrafi przynieść radość i spełnienie. Potrafi też jednak przerodzić się w manię i toksyczną obsesję. Czy ty też kochasz za bardzo, czy również ty jesteś ofiarą uzależnienia od miłości? Wyjaśnia psycholożka i psychoterapeutka Adriana Klos.