• Problem z ego
  Czy to możliwe, aby osoba z którą aktualnie się spotkasz, lub którą darzysz uczuciami była socjopatą? Bardziej niż ci się wydaje! Według najnowszych badań, 1 na 25 Amerykanów jest dotknięty socjopatią. Zobacz jak ją rozpoznać!
 • Singiel
  Człowiek jest istotną stadną – jednak coraz częściej wybiera samotne życie. Z badań wynika, że już ponad ¼ Polaków prowadzi życie w pojedynkę. Nastawieni na spełnianie ambicji zawodowych, w pogoni za pieniądzem – zatracamy siebie oraz kontakty z innymi. Umyka także potrzeba stałego związku, słabiej dzielimy się sobą i swoim czasem. Czy coraz mniej skłonni do kompromisów, skupieni na pracy – jesteśmy jeszcze w stanie umknąć samotności?
 • Wieczny problem z doborem ubrania
  Nie da się ukryć, że płeć w pewnym stopniu determinuje nasze podejście do życia i sposób zachowania. To oznacza, że kobiety i mężczyźni nigdy nie będą "dwiema połówkami tego samego jabłka". Oto, czego nie znoszą w nas panowie.
 • Dlaczego kobiety kochają obgadywać swoich mężczyzn?
  Kobiety, podczas babskich rozmów poruszają wiele tematów, jednak dominującym wśród nich jest jeden. Praca, dzieci, ciuchy, filmy i książki najczęściej stanowią tylko przerywnik w niekończących się dyskusjach na temat facetów, z których znaczna część to wzajemne wyliczanie wad partnerów. Dlaczego kobiety tak uwielbiają obgadywać swoich mężczyzn w gronie koleżanek? Naukowcy mają pewną teorię.
 • "Musimy porozmawiać" to dwa słowa, które u większości z nas wywołują uczucie niepokoju. Szczególnie przewrażliwieni na ich punkcie są mężczyźni, którzy nie tylko nie lubią długich dyskusji na temat związku, ale uważają je za bezcelowe, dziwne i nieprzyjemne.
 • "All you need is love"
  Pary powstające w obrębie różnych ras są na świecie czymś powszechnym, szczególnie w dużych miastach. Reakcje kobiet na zaloty mężczyzn innej rasy zmieniały się na przestrzeni wieków i nadal ulegają zmianom. Badania naukowe wykazują, że to właśnie kobiety przejawiają więcej strachu w kontaktach z mężczyznami spoza ich grupy rasowej. Często obawy te spowodowane są… owulacją.
 • Śmierć żony jest dla mężczyzn utratą części siebie
  Dotychczas uważano, że lęk w męskim wydaniu jest niedopuszczalną oznaką słabości, jednak świat się zmienia, normy społeczne również. Naukowcy donoszą, że panowie skrywający emocje pod grubym pancerzem twardziela odchodzą do lamusa. Raporty pokazują, że mężczyźni bywają dużo bardziej wrażliwi niż kobiety i powinni w końcu przestać się tego wstydzić!
 • Jak rozpoznać współczesnego don juana?
  Czy we współczesnym świecie możemy spotkać, wykreowaną przez Lorda Byrona postać Don Juana? Psychologowie twierdzą, że tak. Być może nie będzie tak czarujący, jak Johnny Depp w słynnym filmie Jeremyego Levena, ale z pewnością będzie nałogowo uwodził kobiety i zmieniał seksualne partnerki, jak przysłowiowe rękawiczki. Oto krótki przewodnik, jak rozpoznać współczesnego don juana.
 • Kształt męskiej twarzy zdradza skłonność do nieetycznych zachowań
  Długi i wąski czy krótki i szeroki. Jaki jest lepszy? Amerykańscy naukowcy udowodnili, że kształt męskiej twarzy zdradza większą skłonność do kłamstw oraz nieetycznych zachowań. Oto wyniki ich obserwacji.