• Kobieta
  PMS to inaczej zespół napięcia przedmiesiączkowego. Sprawia on, że kobiety bywają nadpobudliwe i drażliwe. Czy biologia rzeczywiście determinuje zachowania kobiet? W "Dzień Dobry TVN" seksuolog Izabela Jąderek, dziennikarka Beata Sadowska i Maria Natalia Tymańska, opowiedziały, czy kobiety potrafią regulować swoją złość i gorszy nastrój przed miesiączką.
 • Zimowy relaks
  W okresie jesienno-zimowym na spadek nastroju narzeka ponad połowa Polaków. Skutecznym sposobem na chandrę i przygnębienie jest fototerapia, muzykoterapia, ćwiczenia, spotkania ze znajomymi, książka czy kąpiel relaksacyjna. W wystroju wnętrz warto postawić na barwne dodatki, choćby dekoracyjne poduszki czy oryginalne świece zapachowe.
 • Smutna kobieta
  Wszechogarniający smutek, bezsilność i poczucie, że czas się zatrzymał w najczarniejszym momencie - to zna wielu ludzi, których dotknęła depresja.
 • Choroba cywilizacyjna: depresja
  Szacuje się, że nawet półtora miliona Polaków cierpi na depresję. Wielu z nich jest aktywnych zawodowo i wiedzie normalne rodzinne życie. Niektórzy nie wiedzą nawet, że mają groźną chorobę, która prowadzi do poważnych schorzeń i samobójstwa.
 • Smartfon
  Na co może wskazywać częste korzystanie ze smartfona? Dla uważnego lekarza może to być sygnał ostrzegawczy, że pacjentowi grozi depresja. Jak tłumaczą to naukowcy?
 • Depresja
  Kobiety na wysokich stanowiskach mają częściej objawy depresji niż mężczyźni zajmujący podobne pozycje. Do takich wniosków doszli amerykańscy naukowcy po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań.
 • Objadamy się także wtedy, gdy mamy świetny nastrój?
  Zwykle zajadanie emocji kojarzone jest ze złym samopoczuciem. Jednak, jak wskazują najnowsze badania, osoby o pozytywnym usposobieniu i dobrym samopoczuciu również narażeni są na objadanie się niezdrowymi przekąskami.
 • Zielone otoczenie poprawia samopoczucie
  "Zielono mi i spokojnie, zielono mi, jak w niedzielę" - śpiewał Andrzej Dąbrowski. I nie mylił się: parki, ogrody i miejskie zieleńce poprawiają samopoczucie i jakość życia mieszkańców miast - wynika z najnowszych badań.
 • Sądzisz, że nie lubisz poranków? Naukowcy twierdzą, że to nieprawda. Większość ludzi ma dobry nastrój od rana, nieco pogarsza się on w południe, by wieczorem ulec ponownemu polepszeniu. Taki rozkład utrzymuje się bez względu na to, czy są to dni pracujące czy weekendowe.
 • Chcesz być szczęśliwy? Bądź miły!
  Chcesz być szczęśliwy? Myślisz pewnie, że droga do szczęścia wiedzie poprzez wszystkie miłe rzeczy, które inni mogą zrobić dla ciebie. Jest dokładnie odwrotnie – udowodnili naukowcy.