• Zestresowana kobieta
  "Gbur będzie odchodził do lamusa, dlatego że na szczęście mamy rynek pracownika – managerowi, któremu wszyscy odchodzą z zespołu, coraz częściej będzie udzielana informacja, żeby zmienił swoje zachowanie. Bo jak nie, to "będzie się rozwijał poza strukturami organizacji", jak to się ładnie mówi w korporacyjnym języku" - o znaczeniu kompetencji miękkich w rozmowie z Dziennik.pl mówi Magdalena Łużniak-Piecha, psycholog biznesu z Uniwersytetu SWPS.
 • Smutny mężczyzna przy stole
  Jak to się dzieje, że w świecie, który podsuwa tyle narzędzi służących komunikacji, daje tyle możliwości spotkania nowych osób oraz charakteryzuje się tak szybkim przepływem informacji, coraz więcej osób czuje się samotnie? Co możemy zrobić, aby uchronić się przed pułapką długotrwałego osamotnienia?
 • Kobieta u psychologa
  Szczera rozmowa z psychologiem to jeden z najlepszych sposobów na rozwiązanie problemów osobistych lub zawodowych. Nie każdy ma jednak chęć lub możliwość skonsultowania swoich dylematów z profesjonalistą - dla wielu osób bariera wstydu i długie kolejki do specjalistów to przeszkody nie do pokonania. Jak w tej sytuacji uzyskać pomoc psychologiczną?
 • Szczęśliwa para w łóżku
  Mówi się, że posiadanie dzieci to najlepsze, co może nas spotkać w życiu. Dzięki pociechom mamy czuć się spełnieni i szczęśliwi w związku. Nic bardziej mylnego – dowodzą brytyjscy naukowcy w badaniu z udziałem ponad pięciu tysięcy osób.
 • Relacje z ojcem mają bardzo istotny wpływ na dorosłe życie córki
  Choć psychologowie podkreślają, że oboje rodzice są równie istotni w wychowaniu dzieci, w powszechnej opinii przyjęło się przekonanie, że to matka jest kluczową osobą w życiu córki. To ona pokazuje jej kobiecy świat, uczy typowych dla płci ról i pomaga radzić sobie z kobiecymi problemami. Najnowsze badania pokazują jednak, że rola ojca w wychowaniu dziewczynki jest równie istotna i ma istotny wpływ na jej dorosłe życie.
 • Święta odczarowane: jak świętować i przeżyć?
  Teoretycznie są czasem harmonii i rodzinnego ciepła. W praktyce figurują w pierwszej dziesiątce najbardziej stresujących wydarzeń naszego życia. Święta. Jak szczęśliwie przebrnąć przez ich rafy i mielizny, gdzieś pomiędzy niechcianym karpiem i zrzędliwą ciotką? Czego naprawdę sobie życzyć i szukać pod choinką? Odpowiada psycholożka i psychoterapeutka Adriana Klos.