• Kobieta na rowerze
  Masz farta, jeśli uda Ci się skosztować tego dobrodziejstwa...
 • Uśmiech
  Najszczęśliwsi ludzie na świecie mieszkają w Ameryce Łacińskiej - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Gallupa. Jak się okazuje, największy ich odsetek stanowią mieszkańcy Paragwaju.
 • Szczęśliwa para w łóżku
  Mówi się, że posiadanie dzieci to najlepsze, co może nas spotkać w życiu. Dzięki pociechom mamy czuć się spełnieni i szczęśliwi w związku. Nic bardziej mylnego – dowodzą brytyjscy naukowcy w badaniu z udziałem ponad pięciu tysięcy osób.
 • Co robić, by być szczęśliwym?
  Sekret szczęścia nie jest tak złożony, jak może się to zdawać, a bycie szczęśliwym nie wymaga od nas niczego więcej niż szczerej intencji, aby szczęśliwym być. Badania ostatnio opublikowane w The Journal od Positive Psychology udowadniają, że chęć bycia szczęśliwym, wpływa dobroczynnie na nasze samopoczucie i stan ducha.
 • Nowy zakup może poprawić nastrój, ale tylko na chwilę
  Ludzie o nastawieniu materialistycznym wydają dużo pieniędzy na nowe nabytki, bo mają nadzieję, że dzięki temu będą szczęśliwsi. Poinformowali o tym amerykańscy naukowcy na łamach "Journal of Consumer Research".
 • Dopiero w wieku 33 lat odczuwamy największe szczęście
  Beztroski dwudziestolatek, zapracowany trzydziestolatek, spełniony czterdziestolatek... No właśnie, kto z nich jest najbardziej szczęśliwy? Naukowcy sprawdzili i wskazują konkretny wiek. Ta liczba jest dość magiczna...
 • Radość i szczęście
  Ta koncepcja nie da ci konkretnych rad, jak być szczęśliwym, przedstawia jednak narzędzia, które mogą pomóc w zrozumieniu twojego umysłu. Profesor psychologii Shimon Edelman twierdzi, że recepta na szczęście tkwi w tym, w jaki sposób oceniamy fakty i na ich podstawie przewidujemy - oraz kreujemy - przyszłe wydarzenia. Elastyczność i poszukiwanie wyzwań zwiększają szansę na dobre samopoczucie.
 • Radość, szczęście, energia
  Optymistą być – to się opłaca! Z naukowych badań wynika, że osoby z pozytywnym nastawieniem do życia żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem. Teraz naukowcy sprawdzili, jak to się dzieje. Gdzie znajdziemy prawdziwe szczęście, a co da nam tylko jego złudzenie? Sprawdź!
 • Chcesz być szczęśliwy? Bądź miły!
  Chcesz być szczęśliwy? Myślisz pewnie, że droga do szczęścia wiedzie poprzez wszystkie miłe rzeczy, które inni mogą zrobić dla ciebie. Jest dokładnie odwrotnie – udowodnili naukowcy.