• Smutna nastolatka
  Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w nowym systemie ma zacząć funkcjonować od stycznia przyszłego roku – poinformował wiceminister zdrowia Zbigniew Król.
 • Kobieta w windzie - klaustrofobia
  Fobia to zaburzenie nerwicowe, które powoduje lęk przed różnymi sytuacjami, przedmiotami czy zjawiskami. Każdy słyszał o arachnofobii, czyli lęku przed pająkami. Okazuje się jednak, że istnieją fobie, w które aż ciężko uwierzyć. Jak nazywa się strach przed masłem orzechowym, przyklejonym do podniebienia? Czy wiedzieliście, że anatidefobia to lęk przed byciem obserwowanym przez kaczki? Te i inne ciekawostki znajdziecie w materiale.
 • Dziecko gra
  Tablet, komputer, smartfon – współczesne dzieci bez problemu potrafią obsługiwać te sprzęty. Wiele maluchów doskonale odnajduje się też w wielkim świecie Internetu. Pamiętajmy jednak, że wirtualna rzeczywistość może być tak samo niebezpieczna jak realne życie. Dlatego też powinniśmy odpowiednio przygotować dziecko do surfowania po sieci. W jaki sposób to zrobić?
 • Wizyta u psychologa
  Wiele osób zmaga się obecnie z różnymi problemami natury psychicznej. Często zaburzenia te nie są nawet zdiagnozowane. Dlatego też rodzi się w nas wiele pytań i wątpliwości. Do kogo z nimi się udać?
 • Depresja - choroba cywilizacyjna
  Na depresję cierpi nawet 1,5 miliona Polaków. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak poważna jest jego choroba i wielu nie szuka pomocy u lekarza. A tymczasem depresja jest w czołówce schorzeń, które powodują przedwczesną śmierć.
 • Kobieta u psychologa
  Szczera rozmowa z psychologiem to jeden z najlepszych sposobów na rozwiązanie problemów osobistych lub zawodowych. Nie każdy ma jednak chęć lub możliwość skonsultowania swoich dylematów z profesjonalistą - dla wielu osób bariera wstydu i długie kolejki do specjalistów to przeszkody nie do pokonania. Jak w tej sytuacji uzyskać pomoc psychologiczną?
 • Liczba dzieci z autyzmem rośnie lawinowo
  W Polsce potrzebny jest system opieki i pomocy osobom z autyzmem - wynika z debaty zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim. Z przedstawicielami organizacji, rodzinami z dziećmi i ekspertami spotkała się małżonka prezydenta Anna Komorowska.
 • Wielu artystów, głownie pisarzy, przyznaje się do tego, że większość swoich najwspanialszych dzieł stworzyli przeżywając trudne życiowe chwile. Pisanie było dla nich formą autoterapii i sposobem na poradzenie sobie ze stresem. Pozytywny wpływ słów na nasze psychiczne i fizyczne samopoczucie udowodniły badania psychologiczne.