• Znamię pod lupą
  Wakacje to czas, kiedy chętnie wystawiamy się na słońce. Warto jednak pamiętać o zasadach bezpiecznego opalania, bo profilaktyka to najważniejsza broń w walce z czerniakiem.
 • Dermatolog ogląda skórę
  Promieniowanie ultrafioletowe jest tak samo groźne albo nawet groźniejsze niż dym tytoniowy, jeśli chodzi o wywoływanie nowotworów – ostrzega prof. Piotr Rutkowski z Centrum Onkologii w Warszawie.
 • Dermatolog bada znamię na skórze
  Ryzyko czerniaka, wyjątkowo groźnego nowotworu skóry, najbardziej zwiększają powtarzające się, krótkotrwałe ekspozycje na światło słoneczne, szczególnie oparzenia słoneczne – ostrzega dermatolog z Lublina Joanna Nowak.
 • Badanie zmiany na skórze
  Wakacje to czas, kiedy chętnie wystawiamy się na słońce. Warto jednak pamiętać o zasadach bezpiecznego opalania, bo profilaktyka to najważniejsza broń w walce z czerniakiem.
 • Dziecko na słońcu
  Badania dowiodły, że poparzenie słoneczne, którego doświadczy dziecko do 3. roku życia, może w przyszłości skutkować rozwojem nowotworów, dzieci w tym wieku nie powinny w ogóle się opalać - mówi prof. Anna Woźniacka. Przypomina, że przed wyjściem na słońce należy stosować kosmetyki z odpowiednim filtrem ochronnym.
 • Krem przeciwsłoneczny
  Jeszcze tylko nieco ponad miesiąc dzieli nas od upragnionego sezonu urlopowego – lato, słońce, morska bryza i wylegiwanie na słońcu. Czy powinnyśmy się bać opalania, gdy w koło słyszy się o szybszym starzeniu i nowotworach? Jak zabezpieczyć skórę przed słońcem, by jej nie uszkodzić, a czerpać przyjemność i „nałapać” witaminy D? Obalamy najpopularniejsze mity.
 • Znamię pod lupą
  "Nie ma prostszych nowotworów do wykrycia i zapobiegania niż nowotwory skóry" - powiedział w "Dzień Dobry TVN" prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski z Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Jak chronić się przed czerniakiem? Na czym polega badanie skóry?
 • Lekarz trzyma dłoń pacjenta
  Terapia celowana jest jedyną i ostatnią szansą na wydłużenie życia pacjentów z zaawansowanym płaskonabłonkowym rakiem skóry – podkreślają onkolodzy. Brak finansowania tej metody chorym w Polsce jest nieetyczny – oceniają.
 • Rak skóry
  Czerniak to najbardziej agresywny nowotwór skóry. Jak w przypadku każdego raka, także i tego, liczy się jak najszybsza diagnoza i zastosowanie leczenia. Zobacz, jakie są przyczyny powstania nowotworu oraz jakie daje objawy.
 • Dermatolog bada znamię na skórze
  Nie tylko wizyty w solarium, ale i letnie słońce sprzyjają nowotworom skóry – ostrzegali onkolodzy i dermatolodzy na konferencji "Co nowego w czerniaku?".