• Solarium
  Zwraca na to uwagę Rzecznik Praw Dziecka, który zaapelował do Ministerstwa Zdrowia o ograniczenie najmłodszym dostępu do nich. To już trzecia jego interwencja w tej sprawie.
 • Znamiona na skórze
  Osoby o jasnej karnacji, rudych i blond włosach i niebieskich oczach są szczególnie narażone na raka skóry, w tym czerniaka. Sprzyja temu przebywanie na intensywnym słońcu i korzystanie z solarium. Urlopy w ciepłych krajach wyraźnie zwiększyły częstość występowania tego nowotworu u Europejczyków.
 • Komórka rakowa
  Wirusy opryszczki okazują się skuteczną bronią w walce z rakiem skóry. Zadowalające wyniki dały eksperymenty z udziałem ponad czterystu pacjentów w czterech krajach.
 • Solarium
  Czy będą ograniczenia w korzystaniu z solariów? Ustawa regulująca opalanie się w solariach przez osoby do 18. roku życia jest przygotowana przez sejmową komisję, ale czy Parlament zdąży ją przyjąć do wyborów?
 • Każdy pieprzyk na ciele wymaga uważnej obserwacji
  Nie bójmy się badać skóry - przekonują specjaliści dermatolodzy i onkolodzy. Czerniak i inne nowotwory skóry wcześnie wykryte są wyleczalne.
 • Witaminy
  Te zalecenia przydadzą się zwłaszcza teraz, kiedy chętnie korzystamy ze słońca. Okazuje się, że regularne spożywanie witaminy B3 zmniejsza ryzyko raka skóry aż o jedną czwartą.
 • Znamiona na skórze
  Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy intensywnie myśleć o poprawie naszego wyglądu oraz polepszeniu kondycji fizycznej. Wizyty w gabinetach kosmetycznych, intensywne ćwiczenia w klubie fitness to ważny element przygotowań do lata. By w pełni cieszyć się wakacjami, powinniśmy jednak pomyśleć o zdrowiu naszej skóry, a zwłaszcza o wnikliwej diagnostyce znamion.
 • Dermatolog bada znamię na skórze
  Na ciele większości z nas można zwykle naliczyć od kilku do nawet kilkudziesięciu różnego rodzaju zmian skórnych. Niestety nie zawsze są one atrakcyjną „kropką nad i” jak u Marilyn Monroe czy Cindy Crawford. Zdarza się, że nie tylko nie dodają uroku, lecz są źródłem kompleksów, a nawet zagrożeniem dla zdrowia. Przed ich usunięciem niektórych powstrzymują jednak krążące o znamionach i likwidujących je zabiegach nie zawsze prawdziwe informacje. Sprawdzamy, które z tych najczęściej powtarzanych stwierdzeń są faktami, a które mitami.
 • Starsza kobieta u dermatologa
  Tanie wakacje i nadmierne opalanie się - to przyczyna raka skóry u dzisiejszych emerytów. Do takiego zdania doszli lekarze z Wielkiej Brytanii.
 • Kobieta pijąca kawę
  Czerniak atakuje najczęściej osoby w wieku średnim i jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci związaną z chorobą nowotworową. Warto zapobiegać jego rozwojowi, między innymi pijąc kawę – przekonują amerykańscy naukowcy.