• Mężczyzna smaruje sobie twarz kremem
  Wizerunek macho kłóci się z częstym smarowaniem kremem. Czy właśnie dlatego mężczyznom bardziej niż kobietom zagraża rak skóry, w tym jego agresywna postać, czyli czerniak?
 • Kapsułki różnych leków
  Nowa kombinacja leków na zaawansowanego czerniaka z mutacją BRAF jest bardzo skuteczna i wydłuża przeżycie chorych do ponad 33 miesięcy – poinformował profesor Reinhard Dummer z Uniwersytetu w Zurichu.
 • Dziecko patrzy przez okulary słoneczne prosto w słońce
  Osoby, które doznały poparzenia słonecznego przed 15. rokiem życia, mają pięciokrotnie wyższe ryzyko zachorowania na czerniaka, najgroźniejszy nowotwór skóry – przypominają eksperci VII edycji Tygodnia Świadomości Czerniaka, który zainaugurowano we wtorek w stolicy.
 • Przełom w leczeniu czerniaka
  Terapia z użyciem nowego leku, ipilimumabu może być finansowana chorym na zaawansowanego czerniaka w ramach chemioterapii niestandardowej, dopóki nie powstanie odpowiedni program lekowy - uznała ostatnio Rada Przejrzystości działająca przy AOTM.
 • W Polsce odnotowuje się ok. 500 nowych przypadków czerniaka zaawansowanego
  W lutym 2012 r. w UE zarejestrowano drugi w ciągu ostatniego roku przełomowy lek dla chorych z zaawansowanym czerniakiem. Paradoksalnie jednak, taka rejestracja zamyka polskim pacjentom dostęp do tej terapii - oceniają eksperci.
 • 1000 zł miesięcznie kosztuje lekarstwo ratujące życie chorych na czerniaka złośliwego
  1000 zł miesięcznie kosztuje lekarstwo ratujące życie chorych na czerniaka złośliwego. Właśnie zabrakło pieniędzy na dalszą produkcję leku, a NFZ nie zamierza jej sfinansować - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".
 • Siła promieniowania UVA w solarium może być nawet dziesięć do piętnastu razy większa niż w słońcu w samo południe
  Choć od lat lekarze przestrzegają przed korzystaniem z solarium, chętnych do korzystania z łóżek i innych urządzeń opalających nadal nie brakuje. Ale może najnowsze ustalenia naukowców przemówią do rozumu amatorom sztucznej opalenizny. Są naprawdę alarmujące!
 • Nowy lek na czerniaka wydłuża przeżycie w grupie chorych z przerzutami czerniaka do mózgu
  Nowy lek o nazwie ipilimumab, mający wiele wspólnego z odkryciami tegorocznego noblisty w dziedzinie medycyny i fizjologii, Ralpha Steinmana, jako pierwszy znacznie wydłuża przeżycie w grupie chorych z przerzutami czerniaka do mózgu - wskazują najnowsze badania.