• Karetka pogotowia
  Ambulans do Pruszkowa wyśle dyspozytor z Radomia? Problem z dotarciem ratowników na czas? Przed takim scenariuszem przestrzega samorząd województwa. "Grożą nam utrudnienia w przekazie informacji, w którym liczą się każde sekundy" - wskazuje urząd marszałkowski. Chodzi o działania rządu ograniczające liczbę dyspozytorni medycznych w regionach. Wojewoda mazowiecki podkreśla, że nikt nie będzie nagle likwidował dyspozytorni. Ale docelowo zamiast obecnych sześciu na Mazowszu, będą co najwyżej dwie, a większości regionów - po jednej.
 • Karetka jadąca na sygnale
  Co mówią nam różne oznaczenia na karetkach pogotowia? Czy lekarze dyżurują w karetkach?
 • Karetka jadąca na sygnale
  Zespoły ratownictwa uczestniczące w tym proteście przez tydzień będą transportowały wszystkich pacjentów z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych - wyjaśnia Roman Badach-Rogowski z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego. Akcja ruszyła w poniedziałek o godz. 16.
 • Karetka
  Pracownicy zespołów ratownictwa medycznego zatrudnieni w FALCK Medycyna złożyli w poniedziałek w kancelarii premiera petycję, w której krytykują plan zmian w systemie ratownictwa. Boją się utraty pracy. Przekonują też, że na zmianach mogą stracić pacjenci.
 • Karetka pogotowia ratunkowego poza miastem dotrze do pacjenta później. Maksymalny czas jej dojazdu zostanie wydłużony z obecnych 20 minut do pół godziny. Rzadziej w jej obsadzie będzie również lekarz. Zwiększy się za to liczba ambulansów z ratownikami. To założenia nowego projektu nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
 • Kto będzie odpowiadał za bezpieczeństwo medyczne podczas Euro 2012
  Tysiące ratowników medycznych nie będzie mogło udzielać pomocy podczas Euro 2012. Ministerstwo Zdrowia nie przygotowało zmiany przepisów rozszerzających ich możliwości działania - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie".