• Taping
  Taping to zabieg plastrowania, czyli przyklejania różnej długości plastrów na bolące miejsca. Jest to jedna z nowoczesnych metod radzenia sobie z bólem spowodowanym kontuzjami, które powstały podczas uprawiania sportu. Na czym dokładnie polega ich działanie? Kto może ich używać?
 • Masaż stopy
  Razem z kręgosłupem są główną podporą naszego ciała, a także najważniejszym środkiem transportu. Dźwigają na sobie niemałe obciążenie, dlatego warto poświęcić im nieco więcej czasu. Dobrze pielęgnowane odwdzięczą się nie tylko ładnym wyglądem, ale sprawnie poniosą nas tam, gdzie zapragniemy. Jak dbać o stopy i na co zwrócić uwagę, by nie przegapić pierwszych oznak choroby? Radzi dr Alina Blacha, specjalista ortopedii i traumatologii ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.
 • Kręgosłup
  Ograniczenie zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy - to jedne z najczęstszych objawów zespołów bólowych kręgosłupa. Przyczyn występowania tych dolegliwości jest mnóstwo, jednak za najbardziej powszechne uznaje się siedzący tryb życia, pracę za biurkiem, małą aktywność fizyczną, nadwagę, a także różnego rodzaju kontuzje.
 • Toksyna botulinowa stanie się dostępna dla chorych po udarze, gdy tylko nastąpi nowelizacja koszyka świadczeń rehabilitacyjnych
  Osoby po udarze nie mają dostępu do skutecznej terapii spastyczności, tj. wzmożonego napięcia mięśniowego, choć program terapeutyczny dla tej grupy chorych otrzymał pozytywną rekomendacją Agencji Oceny Technologii Medycznych już w 2009 r. - alarmują eksperci.