• Szkielet
  Przenośny szkielet bioniczny, który pozwala osobom z uszkodzeniem rdzenia kręgowego poruszać się i rehabilitować, zaprezentowano w sobotę w Mysłowicach (Śląskie).
 • Mężczyzna u lekarza
  Ograniczony dostęp do nowoczesnych leków, rehabilitacji oraz długoterminowej opieki - to główne problemy chorych na stwardnienie rozsiane. W Sejmie odbyła się debata "Poprawa jakości życia pacjentów z SM - od czego zacząć?".
 • Niepełnosprawni są skazani na oczekiwanie na sprzęt
  Osoby niepełnosprawne są skazane na wielomiesięczne oczekiwanie na różnego rodzaju pomoce refundowane przez NFZ. Najgorsza sytuacja jest w woj. łódzkim i kujawsko-pomorskim - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie".
 • Zabawa z psem wspomaga rehabiltację
  Wizyty psów-terapeutów w przedszkolach integracyjnych, w szkołach oraz szpitalach, indywidualne zajęcia z dogoterapii dla dzieci, treningi z psami dla osób niepełnosprawnych - tak można podsumować działalność fundacji "Przyjaciel", która obchodzi 10-lecie.
 • Robot pomoże pacjentom stanąć na nogi
  Nadzieja dla chorych po ciężkich udarach, którzy mają problemy w dochodzeniu do pełnej sprawności. Bo jeśli mowa o chodzeniu, to naukowcy pochwalili się mechanicznymi nogami, które pomogą chorym stanąć na ich własne nogi.