• Tablica rejestracyjna i dowód rejestracyjny
  Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad wprowadzeniem w Polsce jednej tablicy rejestracyjnej na zawsze. "Dzięki zmianom w przepisach wszystkie sprawy związane z przerejestrowaniem pojazdu załatwimy wreszcie zdalnie przez internet lub aplikacje. Działamy skutecznie dla obywateli" – powiedział dziennik.pl poseł Piotr Liroy-Marzec, który jest pomysłodawcą tego rozwiązania. 
 • Poseł Liroy-Marzec chce jednej tablicy rejestracyjnej na całe życie
  Jedna tablica rejestracyjna na zawsze – poseł Piotr Liroy-Marzec wraca ze swoim pomysłem jak bumerang. Polityk uważa, że obecne regulacje prawne są bez sensu, generują niepotrzebne koszty i są źródłem patologii. Złożył już w tej sprawie interpelację do ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.
 • Wnętrze samochodu
  Kierowcy łatwiej zmienią stary dokument na nowy, gdy zabraknie miejsca na wpisy badań technicznych
 • Kobieta za kierownicą
  Zmiany, zmiany, zmiany! Ministerstwo infrastruktury postanowiło zrewolucjonizować obowiązkowe przepisy bez których nie można nawet myśleć o wyjechaniu na ulicę...
 • Jak nie zostałem elektronicznym obywatelem. Thriller Grzegorza Osieckiego
  Dzięki pracy koleżanek i kolegów z redakcji wiem, że platforma ePUAP może nie jest zbyt popularna ani zaliczana do udanych, ale doszedłem do wniosku, że jeśli poradziłem sobie z UPO przy PIT, to nie powinienem mieć kłopotów z zalogowaniem do kolejnego serwisu. Okazało się, że to równie proste jak wybudowanie autostrady na Euro.