• Kobieta u psychologa
  Szczera rozmowa z psychologiem to jeden z najlepszych sposobów na rozwiązanie problemów osobistych lub zawodowych. Nie każdy ma jednak chęć lub możliwość skonsultowania swoich dylematów z profesjonalistą - dla wielu osób bariera wstydu i długie kolejki do specjalistów to przeszkody nie do pokonania. Jak w tej sytuacji uzyskać pomoc psychologiczną?
 • Edyta Górniak, Kora, Kayah
  Dziś są sławni i odnoszą sukcesy, jednak ich dzieciństwo nie należało do beztroskich. Oto polskie gwiazdy, które opowiedziały o swoich trudnych relacjach z rodzicami.
 • Rodzice + 2 córki to zdaniem naukowców najbezpieczniejszy układ
  Do zaskakujących wniosków doszli naukowcy po tym, jak przebadali życie małżeństw w kontekście płci posiadanych przez nie dzieci. Wyniki badań dowodzą, że najszczęśliwsze są te pary, którym urodziły się dwie córki. Rodziny takie wykazują najmniejszą tendencję do agresywnych zachowań, a codzienne życie jest harmonijne i spokojne.
 • Ojciec z dzieckiem
  Przez 9 miesięcy ciąży to matka zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i w ten naturalny sposób wytwarza się między nimi bardzo silna więź. Nie oznacza to jednak, że relacje dziecka z ojcem nie mogą być równie silne i wyjątkowe.
 • Święta odczarowane: jak świętować i przeżyć?
  Teoretycznie są czasem harmonii i rodzinnego ciepła. W praktyce figurują w pierwszej dziesiątce najbardziej stresujących wydarzeń naszego życia. Święta. Jak szczęśliwie przebrnąć przez ich rafy i mielizny, gdzieś pomiędzy niechcianym karpiem i zrzędliwą ciotką? Czego naprawdę sobie życzyć i szukać pod choinką? Odpowiada psycholożka i psychoterapeutka Adriana Klos.