• Donald Trump
  Porozumienie szefa KE Jean-Claude'a Junckera z prezydentem USA Donaldem Trumpem pozwala na uniknięcie wojny handlowej między Europą, a Ameryką - przekonują źródła unijne. Ustępstwa ze strony UE są jednak dość miękkie, a obietnice Waszyngtonu niepewne.
 • Adam Bielan
  W polsko-amerykańskich relacjach nastąpiły "pewne turbulencje" z których niebawem wyjdziemy - ocenił w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
 • Donald Tump i Andrzej Duda
  Po raz drugi w najnowszej historii mamy poważny problem z najważniejszym sojusznikiem. Pierwszy kryzys sprowokowali Amerykanie, którzy w ramach wojny służb dali do prasy przeciek o tajnych więzieniach CIA w Polsce. Za drugi odpowiedzialna jest Warszawa. Dziś sytuacja międzynarodowa jest jednak o wiele mniej korzystna dla Polski, a straty spowodowane kryzysem mogą być znacznie większe
 • Polska 1
  Przyjęcie przez Stany Zjednoczone ustawy 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today), może oznaczać nękanie Polski na rozmaitych płaszczyznach - powiedział PAP prof. Marek Jan Chodakiewicz. Jego zdaniem, ustawa może mieć negatywny wpływ na stosunki polsko-amerykańskie.
 • Donald Trump
  Prezydent USA Donald Trump ogłosił w piątek, że w kontaktach z Kubą przywraca część ograniczeń turystycznych i gospodarczych, zniesionych w czasie odwilży w dwustronnych relacjach za rządów Baracka Obamy. W ocenie Trumpa USA poszły na zbyt wiele ustępstw.
 • Donald Trump
  Podczas przeprowadzonej w nocy z czwartku na piątek rozmowy telefonicznej prezydent USA Donald Trump zapewnił przywódcę Chin Xi Jinpinga, że Stany Zjednoczone będą respektować "politykę jednych Chin" – poinformowano w komunikacie Białego Domu.
 • Donald Trump
  Donald Trump jako prezydent USA byłby bardzo silnym sprzymierzeńcem Polski; jego pragmatyzm zwycięży - nie będzie przyjmował lekko czegokolwiek, co zagrażałoby stabilności Europy, jak Rosja napierająca na polskie granice - mówi PAP komentator polityczny, ekonomista Matthew Tyrmand.
 • Henry Kissinger spotkał się z Władimirem Putinem
  Były sekretarz stanu USA Henry Kissinger oświadczył dziś w Moskwie, że liczy, iż w najbliższym czasie stosunki między Stanami Zjednoczonymi, a Federacją Rosyjską będą się nadal rozwijać i poprawiać. Kissinger spotkał się m.in. z rosyjskim premierem, Władimirem Putinem, z którym łączą go prywatne relacje.