• Czy nadszedł już czas, kiedy społeczeństwa, dzięki internetowi i telefonii komórkowej, będą w stanie wyrwać się spod kontroli państwa?
  Rośnie polityczna potęga mediów społecznościowych. Ich użytkownicy dowiadują się o wzajemnych planach i inicjatywach szybciej niż z tradycyjnych środków przekazu.
 • Merkel, Sikorski i Ławrow o wydarzeniach w Egipcie
  Wielcy tego świata komentują rewolucyjne zmiany w  Egipcie.
 • Mubarak odchodzi. Na razie z partii
  Przełom w Egipcie? Najpierw z rządzącej partii odeszli najstarsi działacze, a teraz ze stanowiska przewodniczącego zrezygnował prezydent Hosni Mubarak.
 • Rewolta w cieniu piramid. Manifestacje nie ustają
  Ponad dwieście tysięcy ludzi - według agencji Reuters - zebrało się we wtorek na placu Tahrir w centrum Kairu. Atmosfera póki co przypomina piknik: w najważniejsze miejsce stolicy przychodzą całe rodziny. Demonstranci czują jednak, że właśnie decydują o przyszłości Egiptu, a los prezydenta Hosniego Mubaraka jest przesądzony.
 • Prezydent Hosni Mubarak zaprzysiągł nowy rząd. Ale to jego głowy żąda egipska ulica
  Prezydent Egiptu Hosni Mubarak zaprzysiągł w poniedziałek nowy rząd. Teki zachowali m.in. szefowie resortów obrony i spraw zagranicznych, Mohammed Husejn Tantawi i Ahmed Ali Abul Gheit. Zmienił się minister spraw wewnętrznych. Póki co demonstracje nie ustają.