• Angela Merkel i Władimir Putin
  Prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel napisali w piątek list do prezydenta Rosji Władimira Putin, w którym zwrócili się do niego o poparcie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie rozejmu w Syrii - podał Pałac Elizejski.
 • Uzbrojony mężczyzna w kominiarce
  Stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ uzgodnili projekt tekstu rezolucji, określającej kalendarz procesu pokojowego w Syrii. Zostanie on prawdopodobnie jeszcze dziś przyjęty przez całą Radę Bezpieczeństwa, w której zasiadają przedstawiciele 15 państw. 
 • Posiedzenie ONZ w sprawie Syrii
  Nieudolność ONZ w sprawie jakichkolwiek konfliktów staje się coraz bardziej wyraźna. Co prawda Rada Bezpieczeństwa uchwaliła rezolucję o zwiększeniu pomocy dla syryjskich cywilów. Jeśli jednak ani opozycja ani wojska Asada nie zgodzą się na bezpieczne transporty żywności i leków, to i tak nic im za to nie grozi.
 • Syria
  Broń chemiczna opuszcza Syrię. W porcie w Latakii na duński statek załadowano pierwsze chemikalia, przywiezione z dwóch miejsc ich składowania - poinformowała Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej. Jednostka wypłynęła na wody międzynarodowe, gdzie oczekuje na załadunek kolejnych materiałów.
 • Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła rezolucję w sprawie zniszczenia syryjskiej broni chemicznej. Dokument zakłada przekazanie jej pod kontrolę ONZ. Rezolucja, będąca kompromisem, między Rosją i krajami zachodnimi, głównie Stanami Zjednoczonymi, nakazuje Syrii usunięcie broni chemicznej, ale nie zawiera automatycznej kary za niewywiązanie się z tego obowiązku.
 • Syria - zdjęcie ilustracyjne
    Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie przyjęła w sobotę rezolucję, aprobującą wysłanie do Syrii do 30 oenzetowskich nieuzbrojonych obserwatorów, mających monitorować zawieszenie broni w tym kraju między siłami rządowymi i rebeliantami.
 • Ostry protest przed ambasadą syryjską w Tunisie
  W syryjskim Hims w wyniku ataku na miasto sił wiernych prezydentowi Baszarowi el-Asadowi według najnowszych danych zginęło co najmniej 230 ludzi, a rannych zostało 700. Oburzeni masakrą Syryjczycy za granicą atakowali syryjskie ambasady.