• Lech Wałęsa i Andrzej Wajda
  Odszedł człowiek wielki, wielki patriota, wielki Polak, wielki reżyser – powiedział o zmarłym w niedzielę wieczorem Andrzeju Wajdzie były prezydent Lech Wałęsa. Traktowałem go jako nauczyciela patriotyzmu – podkreślił.
 • Andrzej Saramonowicz
  Ostatni marsz KODu zorganizowany 4 czerwca w rocznicę pierwszych wolnych wyborów, znów wyprowadził na ulice tysiące Polaków manifestujących swoje niezadowolenie z rządów PiS. Reżyser Andrzej Saramonowicz nie dołączył do uczestników marszu, bowiem przeszkadza mu konsolidowanie przez opozycję takich postaci, jak Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski.
 • Xawery Żuławski
  Xawery Żuławski dotychczas rzadko wypowiadał się publicznie na tematy nie związane z branżą filmową, którą się zajmuje. Najwyraźniej jednak, w ostatnim czasie stracił cierpliwość do otaczającej go rzeczywistości, bowiem swoje pretensje do rządzące partii PiS wylał na Facebooku.
 • Sąd
  Autor filmów dokumentalnych m.in. o związkach Lecha Wałęsy z SB oskarżony. Za wdarcie się na Cmentarz Powązkowski i uderzenie policjanta grodzi mu do trzech lat więzienia.
 • Andrzej Wajda na premierze "Bez wstydu"
  Andrzej Wajda spotkał się ze studentami z Rosji, Ukrainy czy Białorusi, którzy uczą się w letniej szkole UW. Tematem nie była tylko twórczość reżysera. Opisywał on, co dzieje się w Polsce. Jego zdaniem życie polityczne pełne jest jadu i głupoty, za którą odpowiada Jarosław Kaczyński.