• Michael Haneke
  Michael Haneke, dwukrotny laureat Złotej Palmy, twórca takich dzieł jak „Ukryte”, „Funny Games” czy „Miłość”, przygotowuje swój pierwszy serial.
 • Wojciech Smarzowski
  "Od jakiegoś czasu mam kłopot z tym, że Kościół tak, a nie inaczej rozwiązuje, a raczej nie rozwiązuje problemu pedofilii w swoich szeregach, że zupełnie nie interesuje się ofiarami i nie próbuje im pomóc. To zostało zasygnalizowane w filmie" - mówi Wojciech Smarzowski o etiudzie "Ksiądz", którą można oglądać na platformie Showmax.
 • Pakt2
  "Spotykałem się z politykami, żeby porozmawiać o rządzących tym światem mechanizmach. Próbowałem przy tym zrozumieć nie to, co oni chcą mi opowiedzieć, ale to, czego opowiedzieć nie chcą" - zdradza Leszek Dawid. Reżyser "Ki" i "Jesteś Bogiem" tym razem stanął za kamerą serialu "Pakt 2". O pracy na planie osadzonego w polskich realiach thrillera politycznego opowiedział w rozmowie z dziennik.pl
 • Radosław Piwowarski
  Oczywiście ustrój narzucał ograniczenia, pewne tematy były nie do ruszenia, działała cenzura, ale mecenat państwa był fantastyczny. Teraz dużo się mówi o tym, że filmy były blokowane. Ale prawda jest taka, że ten, któremu zatrzymywali film, stawał się sławny. Chodził dumny, kobiety się mu oddawały, a mężczyźni stawiali mu wódkę w Spatifie, bo był niszczony przez reżim. Były też przypadki takie, jak Stanisława Barei, który w jednym filmie potrafił mieć 23 wycięcia - tak o realiach tworzenia filmów w czasach PRL opowiada w rozmowie z dziennik.pl Radosław Piwowarski. Z reżyserem rozmawiamy przy okazji premiery jego książki "Sceny rozbierane".
 • Miasteczko Twin Peaks
  Mamy dobre wieści dla fanów "Miasteczka Twin Peaks". David Lynch po długich negocjacjach doszedł do porozumienia ze stacją Showtime i zajmie się realizacją nowych odcinków kultowego serialu.
 • David Lynch
  Problemy dotyczące realizacji nowych odcinków "Miasteczka Twin Peaks" wydają się coraz poważniejsze. Wszystko wskazuje na to, iż David Lynch jednak nie będzie zaangażowany w projekt.
 • Woody Allen
  To będzie prawdziwa gratka dla fanów twórczości Woody'ego Allena. Słynny reżyser właśnie pracuje nad swoim pierwszym serialem. Do projektu namówiła go firma Amazon.
 • Artur Żmijewski w serialu "Ojciec Mateusz"
  Serial "Ojciec Mateusz" od 6 lat cieszy się niesłabnącą sympatią polskich widzów. Arturowi Żmijewskiemu zaś, rola księdza rozwiązującego kryminalne zagadki, przyniosła nie tylko ogromną popularność, ale i całkiem spore pieniądze.
 • David Schwimmer
  Popularność przyniosła mu rola w kultowym, amerykańskim serialu o grupie przyjaciół z Manhattanu. Mimo że produkcję zakończono dekadę temu, serialowy dr Ross Geller, partner Rachel Green niewiele się zmienił... Zobacz galerię!
 • "Paradoks"
  W Łodzi ruszyły zdjęcia do najnowszego, sensacyjno-kryminalnego serialu TVP 2 "Paradoks". Główne role w produkcji grają m.in. Anna Grycewicz i Bogusław Linda. Serial zadebiutuje na antenie we wrześniu.