• ANDRZEJ WAJDA NIE ŻYJE
  Poeta kina, jeden z najświetniejszych polskich reżyserów filmowych i teatralnych, ambasador polskiej kultury i kinematografii na świecie, laureat Oscara... Andrzej Wajda nie żyje. Wybitny reżyser zmarł w wieku 90 lat. Pozostały po nim jego dzieła - "Ziemia obiecana", "Kanał", "Popiół i diament", "Niewinni czarodzieje", "Wesele", "Kronika wypadków miłosnych", "Panny z Wilka", "Pan Tadeusz", "Katyń", "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza", "Wałęsa. Człowiek z nadziei"... Film wieńczący karierę mistrza, "Powidoki", został polskim kandydatem do Oscara.
 • Reżyser Andrzej Wajda zasłabł i trafił do szpitala w Akwizgranie w Niemczech. Powodem były problemy z sercem - podała niemiecka agencja dpa. Informacje te zdementowała jednak asystentka reżysera.
 • Reżyser Andrzej Wajda
  Jeżeli ktoś chce zrobić film, żeby zaatakować Wałęsę, niech to robi, ale ja nie - powiedział Andrzej Wajda w wywiadzie dla "La Repubblica". Reżyser filmu "Wałęsa" nie chce pokazywać ciemnych stron z życia byłego prezydenta choć wie, że to może nie spodobać się widzom.
 • Prezydent zdecydował: Najwyższe polskie odznaczenie dla reżysera
  Wniosek w tej sprawie ma trafić do kapituły Orderu Orła Białego w przyszłym tygodniu, ale prezydent Bronisław Komorowski już podjął decyzję. Andrzej Wajda, reżyser teatralny i filmowy, zdobywca Oscara, ma zostać uhonorowany najwyższym polskim odznaczeniem - dowiedziały się nieoficjalnie "Fakty" TVN.
 • Wajda uhonorowany przez Chorwatów
  Reżyser Andrzej Wajda otrzyma w czwartek w Warszawie wysokie odznaczenie państwowe Chorwacji - Order Chorwackiej Jutrzenki z Wizerunkiem Marka Marulicia za szczególne zasługi w dziedzinie kultury.