• Sala sądowa
  Sąd w Zielonej Górze aresztował 28-atka, który złamał nogę trzytygodniowemu dziecku swej konkubiny. Mężczyzna twierdził, że on nic nie zrobił, a dziecko skrzywdziła matka, która upuściła go podczas przewijania.
 • Policja przesłuchała rodziców chłopca nakłanianego do agresji
  Lubelska policja przesłuchała w czwartek rodziców chłopca, który na filmie krążącym w internecie jest nakłaniany przez dorosłego do agresywnych zachowań. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do prokuratury - poinformowała policja.
 • Pięcioletni bohater uratował rodzinę przed ojcem - furiatem
  Pięcioletni chłopiec uratował rodzinę przed rozwścieczonym, pijanym ojcem. Gdy mężczyzna zaczął w domu kolejną awanturę, dopadł telefonu i wezwał policję. Agresywny ojciec trafił do izby wytrzeźwień.
 • Dała klapsa dziecku. Trafi za kratki?
  Takiej sprawy nie widzieli nawet najstarsi prokuratorzy. Matka dziecka może trafić do więzienia za to, że dała dziecku klapsa w sklepie. To przez zmiany w prawie, które zabraniają bicia dzieci.
 • Ojciec, który maltretował córkę, usłyszał zarzuty
  Zarzut znęcania się przez ponad rok nad dzieckiem postawiła prokuratura ojcu dwuletniej Wiktorii ze Żnina. Dziewczynka zmarła dwa miesiące temu na skutek wewnętrznych urazów. Prawdopodobnie była maltretowana przez rodziców.
 • 30-latek i 26-latka znęcali się nad 9-miesięcznym niemowlęciem
  Matka i ojczym 9-miesięcznego chłopczyka, który posiniaczony trafił do szpitala w Koszalinie (Zachodniopomorskie), usłyszeli w środę zarzuty znęcania się na dzieckiem.
 • Morderca z Opola zabił swojego wuja, a zmasakrowane zwłoki ukrył w rodzinnym grobowcu
  Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie) skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie morderstwa, do jakiego doszło w tym mieście. Zabójca poćwiartował zwłoki swego wuja i ukrył je w rodzinnym grobowcu.
 • 19-latek najpierw zabił swojego dziadka, a potem podpalił mieszkanie
  23 lutego Sąd Okręgowy w Kielcach ogłosi wyrok w procesie 19-letniego Roberta M. oskarżonego o zabójstwo swojego dziadka. W piątek strony wygłosiły mowy końcowe w procesie. Adwokat podkreślał, że chłopak jest przykładem eurosieroty.
 • Przez kilkanaście lat oskarżony znęcał się nad swoją rodziną
  O gwałcenie i molestowanie trzech małoletnich córek, które nie miały wówczas ukończonych jeszcze 15 lat życia, oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Przemyślu (Podkarpackie) ojca dziewczynek. Akt oskarżenia został w piątek skierowany do tamtejszego sądu rejonowego.
 • Matka, która otruła swoje dzieci była niepoczytalna
  Kobieta, która w maju, w opolskim ośrodku pomocy rodzinie, podała dwójce swoich dzieci śmiertelną dawkę leków psychotropowych, była niepoczytalna - powiedziała w czwartek rzeczniczka opolskiej prokuratury okręgowej, Lidia Sieradzka.