• Banknoty stuzłotowe
  Ekonomiści prognozują, że w grudniu nie zmieni się wysokość stóp procentowych. Dziś Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna posiedzenie, na którym zapadnie decyzja w tej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że RPP przestaje pilnować inflacji.
 • Podnieść stopy procentowe czy zostawić w spokoju?
  Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych. Decyzja ma być jedynie formalnością, bo członkowie RPP już wcześniej zapowiedzieli, że wysokości stóp nie zmienią przynajmniej do połowy roku.
 • RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie
  Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosi nadal 4,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w w komunikacie.
 • Belka uspokaja: RPP nie zadusi gospodarki
  Ekonomiści boją się, że Rada Polityki Pieniężnej będzie zbyt gorliwa i wysokimi podwyżkami stóp zadusi gospodarkę. Jednak prezes NBP uspokaja. Zdaniem Marka Belki RPP poczeka, by sprawdzić jaki efekt dały jej ostatnie decyzje.
 • Rada podjęła decyzję. Stopy bez zmian
  Przegrali ci, którzy kupowali polską walutę i obligacje, licząc na podwyżkę stóp procentowych. Rada Polityki Pieniężnej uznała, że wzrost inflacji nie jest jeszcze na tyle silny, by trzeba z tym zjawiskiem walczyć. Dlatego stopy procentowe zostały bez zmian.