• Polska policja;radiowóz
  Zaplanowany na niedzielę przemarsz Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego przez centrum Katowic nie doszedł do skutku - został zakłócony przez kontrmanifestację. Demonstrację rozwiązano, policja użyła siły i gazu, zatrzymano co najmniej 8 osób.
 • Nordica
  Przedstawiciele środowisk narodowych, którzy na najbliższą niedzielę zaplanowali w Katowicach „Marsz i Piknik Powstańców Śląskich” nie będą mogli zorganizować "części artystycznej" tego wydarzenia. Nie zgodziły się na to władze miasta.
 • Manifestacja przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej
  Gęsty tłum ponad tysiąca osób zebrał się przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej. Demonstranci protestują przeciwko nadużyciom i zamieszaniu z liczeniem głosów w wyborach samorządowych. "Leśne dziadki do odsiadki!", "Fałszerze!" - słychać było okrzyki. Do zgromadzonych osób przemawiali między innymi Robert Winnicki z Ruchu Narodowego oraz Ewa Stankiewicz z TV Republika. W pewnym momencie część osób wdarła się do budynku PKW i zajęła salę prezydialną. Policja nie interweniowała.
 • Policja
  Liderzy Ruchu Narodowego - Krzysztof Bosak i Robert Winnicki zatrzymani przez policję. Obaj uczestniczyli w antyrządowej pikiecie w centrum Warszawy. Zgromadzeni wyrażali oburzenie aferą taśmową oraz bierną postawą premiera Donalda Tuska.