• Sejm
  W czwartek CBOS przedstawił wyniki badania, z których wynikało, że PO jest bliska samodzielnych rządów i ma dużą przewagę nad PiS - sięgającą 19 proc. Tymczasem diametralnie inne wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1
 • Sejm
  Najnowszy sondaż pokazuje, że Platforma odrobiła straty i wyprzedziła PiS. W Sejmie, oprócz dwóch głównych rozgrywających na polskiej scenie politycznej, znalazłyby się jeszcze SLD i PSL. Reszta nie ma szans na przekroczenie progu wyborczego.
 • Rafał Ziemkiewicz
  "Gdybym się kierował sprawami publicznymi, to sądzę, że takie połączenie Ruchu Narodowego i KNP byłoby bardzo dobre dla Polski i dawałoby jakąś szansę i nadzieję. Być może rzeczywiście byłbym najlepszym człowiekiem, żeby to zrobić" - mówi Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z "Faktem". "
 • Przemysław Wipler i Janusz Korwin-Mikke
  "Narodowcy" i "Korwiniści" - mimo pewnych różnic programowych współpracują ze sobą od lat. Nie decydują się jednak na zjednoczenie sił. A zdaniem komentatorów, działając razem, mogliby zyskać sporo. Ostatnie, wciąż niepełne wyniki wyborów samorządowych, dają im łącznie poparcie przekraczające 6 procent. Oznaczałoby to przekroczenie progu wyborczego. 
 • Przemysław Wipler i Janusz Korwin-Mikke
  Wanda Nowicka krytycznie o wczorajszej obecności Przemysława Wiplera w Państwowej Komisji Wyborczej. Wicemarszałek Sejmu uważa, że dla posła, który nie ufa instytucjom publicznym, nie ma miejsca w polityce.