• Sejm
  Portal ewybory.eu przeprowadził uliczny sondaż wyborczy. Wynika z niego, że z sukcesu mogłoby się cieszyć Prawo i Sprawiedliwość, które wyprzedziłoby Platformę Obywatelską. Trzecie miejsce dla SLD.
 • W sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej PO i PiS idą niemal łeb w łeb. Wynik obu partii różni się zaledwie o błąd statystyczny. Ostro spada poparcie dla rządzącej Platformy Obywatelskiej. 
 • PiS domaga się odwołania Biedronia, bo pali trawkę
  Na najbliższym posiedzeniu Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka PiS złoży wniosek o odwołanie Roberta Biedronia (Ruch Palikota) ze stanowiska wiceprzewodniczącego tej komisji. Powodem jest przyznanie się posła do palenia marihuany. Sam Biedroń nie traktuje sprawy poważnie, a Platforma Obywatelska zażądała oficjalnych dowodów w tej sprawie.
 • Abp Michalik: Krzyż w Sejmie to sprawdzian dla wszystkich posłów
  Obecność krzyża w Sejmie będzie egzaminem dla wszystkich posłów, a nie tylko dla jednej czy drugiej grupy - powiedział w środę dziennikarzom przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik odnosząc się do sprawy obecności krzyża w sali plenarnej.
 • Biskupi na inauguracji Sejmu. Palikot oburzony
  Szef Ruchu Palikota jest wściekły na dobór gości zaproszonych na inaugurację Sejmu. Jego zdaniem było za dużo biskupów, a całość ceremonii wyglądała jak "uroczystość religijna".
 • Fundacja Balcerowicza przeanalizowała partyjne obietnice wyborcze
  Jeśli większość partii politycznych biorących udział w tegorocznych wyborach spełniłaby swoje obietnice, zadłużenie Polski mocno by wzrosło - wynika z analizy fundacji FOR. Według badania, najbardziej hojny w rozdawaniu pieniędzy jest PSL, najmniej - Ruch Palikota.
 • Sondaż: PO - 34 proc., PiS - 27 proc. Palikot w Sejmie
  Na koniec kadencji Sejmu zasiadało w nim pięć partii. Według nowego sondażu Homo Homini dla Wirtualnej Polski, w nowym Sejmie także znajdzie się pięć ugrupowań. Co nie znaczy, że nie będzie zmian.
 • 53 proc. badanych przez TNS OBOP uważa, że wybory wygra PO
  W społeczeństwie najbardziej rozpowszechnione jest przekonanie, że w wyborach najwięcej głosów zdobędzie PO - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego w poniedziałek PAP. 53 proc. badanych uważa, że zwycięży PO, 13 proc. spodziewa się zwycięstwa PiS.