• Olga Kozierowska, fot. M. Rigamonti
  Kiedy ostatnio opublikowałam wpis dotyczący raportu UE na temat równych płac i włączania kobiet do władzy, mężczyźni, głównie z Anglii i ze Stanów, komentowali w niewybredny sposób kwestie równości i edukacji. Pisali, że to faszyzm, że przypomina cytowanie "Mein Kampf" - mówi w wywiadzie dla DGP Olga Kozierowska, założycielka pierwszej w Polsce organizacji działającej na rzecz przedsiębiorczości kobiet i promocji ich sukcesów w biznesie pod nazwą Sukces Pisany Szminką.
 • Karmienie niemowlęcia
  Czarne scenariusze się nie potwierdziły. Popyt na pracowników ograniczył negatywne dla rynku pracy skutki wypłat dodatków na dzieci. Ale nie wszędzie.
 • Spada liczba kobiet, które wolą zajmować się swoimi rodzinami niż szukać etatu. Taki jest wniosek z wyników badań aktywności ekonomicznej ludności, które wczoraj opublikował GUS. W I kw. tego roku liczba kobiet biernych zawodowo z powodów rodzinnych wyniosła 1,57 mln. To o ok. 30 tys. mniej niż na koniec 2016 r.
 • Płeć nadal bywa przyczyną dyskryminacji
  Nie tylko kobiety mogą być dyskryminowane w miejscu pracy ze względu na płeć.
 • Mamie trudniej jest włączyć się w rynek pracy
  Trwa nabór do projektu fundacji MaMa "Spółdzielnia Mam", w którym pracę ma znaleźć 15 kobiet w trudnej sytuacji życiowej. Informacje o projekcie znaleźć można w internecie, a także w stołecznych żłobkach i przedszkolach.