• Mężczyźni z tabletem
  Polacy są jednym z bardziej otwartych na zmianę pracodawcy narodów w Europie. To dlatego, że sami nie wiemy, co chcemy robić, i mamy umiejętności niedostosowane do potrzeb rynku.
 • Zbigniew Parafianowicz
  Na dwudziestolecie jednolitego rynku Europa może sobie pogratulować powrotu do partykularyzmów. Budowana jest unia bankowa dzieląca rynek na kilka prędkości i ograniczane są transfery pieniężne między północą a południem. Mimo pozorów liberalizmu zamykane są rynki pracy dla obywateli z biedniejszych części Wspólnoty.
 • Polacy nie są optymistami, jeśli chodzi o rynek pracy
  Według sondaży TNS OBOP, polski rynek pracy może już być dotknięty kryzysem. Większość badanych twierdzi, że o pracę jest trudno, a wymarzony zawód to już sfera marzeń. Nastroje wśród Polaków są coraz bardziej pesymistyczne.
 • Polacy ani myślą pracować w Niemczech
  Nie potwierdziły się czarne scenariusze polskich ekspertów. Niemcy nie wydrenowali nasze rynku pracy z specjalistów. Zdaniem urzędników naszego zachodniego sąsiada, po otwarciu granic, z całej Europy do Niemiec napłynęło jedynie 24 tysiące pracowników.
 • Niemcy otwierają rynek. "Będzie lepiej i w Niemczech, i w Polsce"
  Otwarcie niemieckiego rynku pracy 1 maja przyczyni się do dalszego rozwoju współpracy polsko-niemieckiej oraz poprawy koniunktury w obu krajach - ocenili uczestnicy poniedziałkowej konferencji w Berlinie na temat stosunków gospodarczych Polski i Niemiec.