• Pracownik
    Ślusarz bardziej potrzebny niż opiekun osoby starszej? Od września deficytowe zawody, które pojawiają się w szkołach branżowych, dostaną specjalne dofinansowanie. Lista przygotowana przez MEN już budzi kontrowersje. " To żart. Nie uwzględnia żadnej prognozy na przyszłość" - słychać coraz ostrzejsze głosy krytyki.
  • Spadające poniżej granicy 5 proc. bezrobocie sugeruje, że w polskiej gospodarce dramatycznie kurczy się liczba rąk gotowych do podjęcia pracy, co zwykle utrudnia wzrost gospodarczy. Faktycznie jednak rezerwy wśród pracowników są jeszcze spore, największe tkwią w gronie ludzi biernych zawodowo - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
  • Smutna biznesowman
    Sytuacja kobiet na rynku pracy wciąż jest gorsza niż mężczyzn i to nie tylko pod względem wysokości wynagrodzenia – wynika z badania „Polka na rynku pracy 2014”. Kobiety są dyskryminowane przez szefów, bo ci uważają, że są one mniej wydajnymi pracownikami, ich kwalifikacje nie są wystarczająco wysokie, a przede wszystkim za mało koncentrują się na pracy, bo dzielą czas pomiędzy obowiązki zawodowe i prowadzenie domu.
  • Uczelnie stoczą zaciętą walkę o maturzystów
    Niż demograficzny wyzwolił w uczelniach wyższych kreatywność. Uniwersytety proponują nietypowe, mocno sprofilowane studia, które mają przyciągnąć tegorocznych maturzystów i studentów z tytułem licencjata. Co jest w ofercie?