• Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 6,6 proc. w październiku 2017 r., czyli spadła o 0,2 pkt proc wobec poprzedniego miesiąca, szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), powołując się na dane z urzędów pracy.
 • Zwolnienie z pracy
  W ubiegłym roku wzrosła, w dodatku radykalnie, bo o ponad 50 proc., liczba osób, które straciły pracę w wyniku zwolnień grupowych. I to, paradoksalnie, w sytuacji polepszającej się sytuacji gospodarczej.
 • Zespół w pracy
  Bezrobocie w strefie euro osiągnęło w listopadzie 9,8 proc., co jest najniższym poziomem od lipca 2009 r. - wynika z poniedziałkowych danych Eurostatu. Polska z 6-procentowym wynikiem jest sporo poniżej średniej dla całej UE.
 • Rząd chce aktywizować młodych bez pracy
  Resort pracy szuka nowych metod walki z bezrobociem. Zamierza między innymi aktywizować młodych. – To dobrze, może zostaną w kraju – komentują eksperci
 • Stuzłotówki
  5,6 mld zł – to kwota, jaką w 2015 r. wydamy na walkę o nowe miejsca pracy.
 • Znaczna liczba nowych etatów powstała w budownictwie
  Liczba nowo stworzonych miejsc pracy była w ubiegłym roku o 155 tys. większa niż tych, które zostały zlikwidowane. Mimo to bezrobocie rosło. Tylko dla absolwentów brakło 150 tys. etatów.
 • Mężczyźni w pracy - zdjęcie ilustracyjne
  Sytuacja na rynku pracy w tym roku powinna ulec poprawie - oceniają eksperci. Jak podkreśla Agnieszka Zielińska z Polskiego Forum HR, mimo, że bezrobocie to wciąż spory problem, pocieszające jest to, że wskaźnik bezrobocia nie wzrastał w ubiegłym roku przez kolejnych osiem miesięcy.
 • W październiku pracy nie miało niecałe 2,1 mln Polaków
  Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce już trzeci miesiąc z rzędu utrzymuje się na poziomie 13 proc. Jak wynika z najnowszych danych GUS, w październiku tego roku pracy nie miało niecałe 2,1 mln Polaków, a ich liczba w ciągu roku wzrosła o 4 proc. W urzędach pracy w październiku zarejestrowało się 245,8 tys. nowych bezrobotnych, czyli o 6,7 tys. mniej niż we wrześniu.
 • Absurdalne oferty na rynku pracy
  Analiza dostępnych ofert pracy prowadzi do wniosku, że idealny kandydat nie istnieje. Cechy, które powinien posiadać, są ze sobą sprzeczne, np: empatyczny i bezlitosny. Wymagania i kaprysy pracodawców rosną jednak wprost proporcjonalnie do bezrobocia.
 • Dramat absolwentów. Nikt nie chce ich zatrudniać
  Tej jesieni absolwentów czeka lodowaty prysznic. Firmy nie chcą zatrudniać ludzi bez doświadczenia, a same nie oferują staży, by wyszkolić przyszłych pracowników. Kilkaset tysięcy młodych ludzi trafi więc do urzędów pracy.