• Mężczyźni w pracy - zdjęcie ilustracyjne
  Sytuacja na rynku pracy w tym roku powinna ulec poprawie - oceniają eksperci. Jak podkreśla Agnieszka Zielińska z Polskiego Forum HR, mimo, że bezrobocie to wciąż spory problem, pocieszające jest to, że wskaźnik bezrobocia nie wzrastał w ubiegłym roku przez kolejnych osiem miesięcy.
 • W październiku pracy nie miało niecałe 2,1 mln Polaków
  Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce już trzeci miesiąc z rzędu utrzymuje się na poziomie 13 proc. Jak wynika z najnowszych danych GUS, w październiku tego roku pracy nie miało niecałe 2,1 mln Polaków, a ich liczba w ciągu roku wzrosła o 4 proc. W urzędach pracy w październiku zarejestrowało się 245,8 tys. nowych bezrobotnych, czyli o 6,7 tys. mniej niż we wrześniu.
 • Rozpoczyna się kongres Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku. Pierwszy z trzech dni zjazdu w całości poświęcony jest sprawom Śląska. Spotkania podzielone są na panele kluczowe.
 • Staże w największych firmach teleinformatycznych mają zachęcić młodych inżynierów-kobiety do pracy w branży. Studentki i absolwentki kierunków związanych z elektroniką i informatyką będą musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez firmy –  partnerów konkursu. To kolejna po akcji „Dziewczyny na Politechniki” akcja promująca zawody techniczne wśród maturzystek i studentek. 
 • Wykres - zdjęcie ilustracyjne
  Jest szansa na poprawę sytuacji gospodarczej w drugiej połowie tego roku - wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego. Coraz więcej ekspertów spodziewa się, że polska gospodarka zbliża się do punktu zwrotnego.
 • Giełda - zdjęcie ilustracyjne
  Tylko 88 tysięcy nowych miejsc pracy przybyło w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym miesiącu. Eksperci są rozczarowani a na giełdzie wyraźne spadki.
 • Absurdalne oferty na rynku pracy
  Analiza dostępnych ofert pracy prowadzi do wniosku, że idealny kandydat nie istnieje. Cechy, które powinien posiadać, są ze sobą sprzeczne, np: empatyczny i bezlitosny. Wymagania i kaprysy pracodawców rosną jednak wprost proporcjonalnie do bezrobocia.
 • Inżynierowie - na nich rynek czeka z otwartymi ramionami
  Są kampanie skierowane do dziewcząt. Są kierunki zamawiane, na których studenci mogą liczyć na stypendia i staże. Ale to wciąż za mało. Rynek pracy jak kania dżdżu łaknie nowych inżynierów. Zobacz, na kogo jest popyt!
 • Praca; zdjęcie ilustracyjne
  Resort finansów chwali się danymi z rynku pracy. Jego zdaniem, seniorzy bez problemów znajdują zatrudnienie. Eksperci są tą analizą zaskoczeni. Ich zdaniem, starsi ludzie mają duże kłopoty z znalezieniem pracy.
 • Dramat absolwentów. Nikt nie chce ich zatrudniać
  Tej jesieni absolwentów czeka lodowaty prysznic. Firmy nie chcą zatrudniać ludzi bez doświadczenia, a same nie oferują staży, by wyszkolić przyszłych pracowników. Kilkaset tysięcy młodych ludzi trafi więc do urzędów pracy.