• pieniądze złoty
  PiS nie ma zamiaru poprzeć reformy OFE. Zdaniem Beaty Szydło zmiana ma być "tratwą ratunkową" dla budżetu. Wiceprezes PiS wzywa też do kompleksowej reformy systemu emerytalnego.
 • Prof. Leszek Balcerowicz
  Założyciel Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju po raz kolejny nie pozostawia suchej nitki na rządowych propozycjach zmian w OFE. Według prof. Leszka Balcerowicza ta reforma to nic innego jak nacjonalizacja i wywłaszczenie 16 milionów Polaków z oszczędności w drugim filarze.
 • Minister finansów Jacek Rostowski
  "Cieszę się, że mogę oddać pałeczkę w resorcie, gdy widać, jak kryzys mija" - mówi w rozmowie z DGP Jacek Rostowski, odchodzący ze stanowiska ministra finansów. 
 • Pieniądze
  Przeciwnicy zmian w OFE - przynajmniej na razie - wygrywają z obozem rządowym starcie o rząd dusz przyszłych emerytów. Takie wyniki przynosi sondaż.
 • Jerzy Stępień
  Zabrnęliśmy w ślepą uliczkę – nie tylko wtedy, kiedy patrzymy na skład osobowy komisji smoleńskiej upstrzonej profesorami, w której chyba nie przypadkiem nie ma ani jednego lotnika. Również wtedy, gdy widzimy, że w Radzie Gospodarczej przy premierze nie ma ani jednego prawnika - pisze Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, wykładowca w Uczelni Łazarskiego.
 • Grzegorz Osiecki
  Rząd może się poczuć pewnie w sprawie OFE, gdyż dostał oficjalne i głośne poparcie od szefa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki. W wieloletniej, często burzliwej koegzystencji wielu prezesów NBP i różnych rządów rzadko można usłyszeć tak mocną deklarację: – Zdecydowanie popieramy rozwiązania rządowe – powiedział prezes Belka w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.
 • Donald Tusk, Janusz Piechociński i Jacek Rostowski w Sejmie
  Resort finansów nie może sobie pozwolić nawet na opóźnienie wejścia w życie zmian w funduszach emerytalnych. Bez nich budżetowi zabraknie minimum 15 mld zł. Sytuacja jest groźna, bo sam rząd ma wiele uwag do założeń.
 • Premier Donald Tusk i Jacek Rostowski
  Kolejne instytucje przesyłają opinie do rządowego projektu zmian w OFE. Wczoraj opublikowano uwagi m.in. KNF i NBP. Opinia komisji jest szczególnie krytyczna.
 • Jak się na liberalizm patrzy z mostka kapitańskiego, to zmusza to jeszcze do większego pragmatyzmu – przekonuje Jan Krzysztof Bielecki w wywiadzie dla "DGP" i dodaje, że dla niego działania rządu nie są etatystyczne, ale są przejawem kierowania się mądrością oraz interesem państwa.
 • W połowie listopada ostateczny projekt rządowy w sprawie OFE trafi do parlamentu. Poinformował o tym premier Donald Tusk.