• Ból brzucha
  Badania olsztyńskiego Sanepidu na obecność pasożytów przewodu pokarmowego u przedszkolaków wykazały, że ponad 27 proc. przebadanych dzieci było zakażonych. Sanepid w styczniu przyszłego roku chce przebadać kolejną grupę dzieci.
 • Lekarz bada brzuch dziecka
  Olsztyński Sanepid rozpoczął badania przedszkolaków na obecność pasożytów przewodu pokarmowego. Badania są bezpłatne, anonimowe i pozwalają niemal w 100 procentach wykryć zarażenie. Chore dzieci mają m.in. objawy alergiczne, czy brak apetytu.
 • Uczniowie w szkole
  Polskie szkoły i przedszkola atakuje epidemia wszawicy. Groźna choroba jest nie tylko trudna do wyleczenia, jest także dużym problemem społecznym. Czy do przebadania dzieci pod kątem wszawicy potrzebna jest zgoda rodziców? Jakie objawy daje nieleczona wszawica? Jak wygląda samo leczenie, a jak profilaktyka?
 • Piaskownica
  Jaja pasożytów, bakterie, zarodniki grzybów… Takie zagrożenia czyhają na dzieci w piaskownicach ostrzega rodziców sanepid. Jak sprawić, by lepienie babek nie skończyło się groźną chorobą? Podpowiadamy, jak ochronić swoje dziecko.