• Jan Maria Jackowski
  "W przyszłości może się okazać, że skutki zaostrzenia polityki wobec przestępców seksualnych będą bardziej dotkliwe dla innych środowisk niż w stosunku do Kościoła wdrażającego już teraz wiele nowych procedur, z uwzględnieniem specjalnej ścieżki informowania Watykanu o nadużyciach" - mówi nam senator PiS Jan Maria Jakowski.
 • Sekielscy Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Dziennikarze powinni stać pod domem kardynała Dziwisza i domagać się odpowiedzi na pytania o ukrywanie pedofilii przez papieża i przez niego samego. A nie zadowalać się oświadczeniem, że Jan Paweł II walczył z pedofilią w Kościele. Może w końcu trzeba uznać, że kardynał Dziwisz nie jest święty i ma obowiązek odpowiedzieć na wszystkie ważne pytania" - mówi Tomasz Sekielski. Razem z bratem Markiem i żonami, Dominiką oraz Anną, opowiadają Magdalenie Rigamonti o kulisach powstawania filmu "Tylko nie mów nikomu".
 • Sejm, sala plenarna
  "Opozycja, torpedując projekt nowelizacji Kodeksu karnego, staje w obronie przestępców i krzywdzi ich ofiary" - powiedział w czwartek w Sejmie poseł PiS Bartosz Kownacki w debacie nad projektem noweli ws. zaostrzenia kar za pedofilię. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w czwartek wieczorem.
 • Ryszard Legutko
  "Jeżeli ksiądz popełnia czyn naganny i okazuje się, że jest homoseksualistą, to aby go skazać czy potępić, nie można nazwać go homoseksualistą, tylko nazywa się go pedofilem. Jesteśmy szantażowani przez tę ideologię" – mówił w mediach publicznych europoseł PiS Ryszard Legutko. Teraz grozi pozwem sądowym. Za co?
 • Włodzimierz Cimoszewicz
  Dziś Sejm może przyjąć zmiany w Kodeksie karnym, które zaostrzają sankcje m.in. za przestępstwa seksualne wobec dzieci. Kara za gwałt na nieletnich będzie wynosić nawet 30 lat, a za akt ze szczególnym okrucieństwem - bezwzględne dożywocie. "Zgadzam się z prawnikami, że to jest droga donikąd" - ocenił w radiu TOK.FM Włodzimierz Cimoszewicz.
 • abp Sławoj Leszek Głódź
  "Użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii. Tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu" – napisał w oświadczeniu metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.
 • Sławomir Neumann
  Szef klubu PO-KO Sławomir Neumann zarzucił w środę liderowi Wiosny Robertowi Biedroniowi, że przed laty w sprawie domniemanego pedofila, jako ówczesny prezydent Słupska, zachował się jak w filmie braci Sekielskich. "Nie mów nikomu - tak się zachował" - powiedział Neumann.
 • Skandal pedofilski w kościele
  "Nie zagramy w scenariuszu Sorosa, prawda? PODAJ DALEJ" - apeluje w mediach społecznościowych redaktor naczelny tygodnika "Sieci" Jacek Karnowski. "Na serio uważa Pan, że za pedofilami w sutannach stoi mityczny Soros? Przecież to jest kpina z ofiar" - ripostuje o. Grzegorz Kramer. I w krytyce prawicowego publicysty idzie dalej.