• Kobieta z mężczyzną w łóżku
  Jakie mogą być przyczyny tego, że coraz rzadziej uprawiamy seks?
 • Para w łóżku
  Brak ochoty na seks to problem, który niejednokrotnie spędza sen z powiek zarówno kobietom jak i mężczyznom. Według badań, aktywność seksualna Polaków regularnie spada. Przemęczenie, stres, niezdrowy styl życia to tylko niektóre przyczyny braku ochoty na igraszki w łóżku. Od czego zależy libido i jak je rozbudzić, o tym rozmawiamy z mgr Aleksandrą Jodko-Modlińską, psycholog kliniczną i seksuolog z Kliniki Invicta w Warszawie.
 • libido
  Badania pokazują, że liczba Amerykanów między 18. a 29. rokiem życia nieuprawiających seksu podwoiła się dwukrotnie w ciągu mijającej dekady. Wśród Amerykanów poniżej 30. roku życia seksualną abstynencję zadeklarowało 29 procent badanych mężczyzn. Czy w Polsce mężczyznom także spadło libido?
 • Całująca się para
  - Brak lub utrata potrzeb seksualnych to jest najczęstsza dysfunkcja seksualna u kobiet - powiedziała Monika Staruch. Czym to może być spowodowane?
 • Jak podnieść libido?
  Seksowna bielizna, gadżety erotyczne, tabletki na potencję, kawa? Afrodyzjaki zwiększające ochotę na seks zadziałają tylko przez chwilę. Nasze libido najbardziej osłabia stres, zła dieta i leki, dlatego jeśli nie zadbamy o swoją kondycję psychofizyczną i dietę, wszelkie doraźne rozwiązania na dłuższą metę się nie sprawdzą – mówią eksperci.
 • Na obniżone libido kobiet wpływają zaburzenia homonalne
  Najnowsze badania pokazują, że aż 27 procent Europejek, a więc także Polek, nie jest w ogóle zainteresowanych seksem. A w Stanach Zjednoczonych jest ich jeszcze więcej. Specjaliści wskazują przyczyny.
 • Mężczyźni długo starają się nie widzieć problemu
  Na zaburzenia erekcji cierpią coraz młodsi mężczyźni. Do seksuologów trafiają nawet osiemnastolatkowie. Średnio co siódmy Polak ma problemy z erekcją. Eksperci nie pozostawiają nadziei - ta liczba będzie wzrastać.