• Beata Szydło w Berlinie
  Premier Beata Szydło odpowiada amerykańskim senatorom na list, w którym wyrażają zaniepokojenie demokracją w Polsce. Jej zdaniem powstało nieporozumienie, spowodowane brakiem rzetelnej informacji o ostatnich wydarzeniach w naszym kraju.
 • PiS w Sejmie
  O zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz media publiczne pytają premier Beatę Szydło amerykańscy senatorowie. W liście wzywają polski rząd do poszanowania demokracji, praw człowieka i rządów prawa.
 • Fotoradar w samochodzie ITD
  Umożliwienie karania mandatami posłów i senatorów oraz m.in. prokuratorów przewiduje projekt nowelizacji kilku ustaw, który przyjął Sejm. Do ustawy dopisano też sędziów. A skala zjawiska jest duża, bo - jak dowiedział się dziennik.pl - Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła ponad 1200 spraw dotyczących przekraczania prędkości przez osoby chronione immunitetem.
 • Włodzimierz Cimoszewicz
  "Wolne żarty!" - tak Włodzimierz Cimoszewicz odpowiada na pytanie, czy Beata Szydło będzie premierem samodzielnym. Były premier w rozmowie z "Polską The Times" kandydatce PiS na szefa rządu, podobnie jak Ewie Kopacz, odmawia kompetencji i przygotowania do kierowania rządem.
 • Grzegorz Bierecki
  Twórca SKOK, senator PiS Grzegorz Bierecki, pisze do premier Ewy Kopacz. Jego zdaniem Komisja Nadzoru Finansowego nie miała prawa prześwietlać działalności Fundacji na Rzecz Polskich Związków Kredytowych i Spółdzielczego Instytutu Naukowego. Bierecki w piśmie pyta m.in., kto wydał polecenie sporządzenia takich analiz i czy zostały one udostępnione "Wprost" przez KNF. 
 • Włodzimierz Cimoszewicz bez fałszywej skromności mówi w rozmowie z "Vivą", że nadaje się na prezydenta. Ale zaznacza, że nie zamierza kandydować. Mówi też o przemocy, z jaką spotkały się jego dzieci i jaka doprowadziła do ich emigracji z kraju.